Sign in to follow this  
Followers 0
ikcomas

Pszenica z Ukrainy

4 posts in this topic

400 km Linii Hutniczej Szerokotorowej nr 65 trasa Hrubieszów - Sławków Południowy https://lhs.com.pl/u...S_przebieg_.jpg W miejscowości Wola Żydowska w świętokrzyskim powstał niedawno nowy terminal przeładunkowy https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3 w 2013 roku wyglądał tak: https://www.google.p...!7i13312!8i6656 Na geoportalu są zdjęcia z budowy, licząc średnicę podstawy silosów to 4 o średnicy 30m i 8 o średnicy 15m, sporo wejdzie ton. Tutaj chyba trzeba szukać niskich cen skupu zbóż. Zapraszam do dyskusji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee znaczy się temat nikogo nie rusza? Spółka Złote Ziarno http://www.zlote-ziarno.eu/pl/uslugi-i-produkty/uslugi-transportowe-i-logistyczne do niej należy terminal przeładunkowy, 300 wagonów z rosyjskimi napisami firmy Erant http://www.zlote-ziarno.eu/pl/galeria w każdy wejdzie prawie 90 ton pszenicy. Ziarno w 100 procentach pochodzi z Ukrainy, nawet się z tym nie kryją specjalnie, na ich stronie można takie informacje znaleźć. Terminal uruchomiony jest od czerwca tego roku. Na geoportalu widać jak budują, zmierzyłem średnicę silosów to większe to jakieś 30 metrów a mniejsze 15. Porównując zdjęcie gościa przy wagonie a następnie wagon na tle silosów wysokość to ok 17 metrów plus stożek bina to można przyjąć 20 dla łatwiejszego liczenia. Teraz proste liczenie pole podstawy razy wysokość i wychodzi 14 tysięcy (sic!) metrów sześciennych to około 10 tysięcy ton pszenicy w jednym silosie, w sumie bazę mają na prawie 100 tysięcy ton a chciałbym podkreślić że to tylko przeładunek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie nie rusza,bo moją blondynki zjadły.Niby tylko do 50kg(reszta pasza pełnośmieciowa z ziarna i otrąb ukraińskich) a poszło-zacząłem czyścić do siewu i uups ZDZIWIENIE bo nie leci z BINa...tegoroczna nawet nie posiana,bo buraki na polu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0