rolnik311

Uprawa bezorkowa i uproszczona

974 postów w tym temacie

Myślisz o uprawie bez orki jeśli tak to myślę że cudów nie potrzeba 

Tu wał nie spotyka się z jakimiś wielkimi bryłami 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu sie martwie tymi zielonymi poplonami a w moim zycie jeczmien jary sobie czmycha. Oj jak to bedzie wygladalo, a jak dojrzewalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są gospodarstwa ekologiczne bezorkowe które nie używają herbicydów sieją poplony i jakoś sobie radzą, a z użyciem herbicydów chyba łatwiej. Nikt nie mówi, że będzie lekko, jak ktoś nie potrafi to orze.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jacus09352 przerost formy nad treścią. Do bezorkowego siewu nawet rurowy wystarczy chociaż ja sieję z pakerem (bardziej uniwersalny) ale za talerzowym do uprawy jest rurowy i spokojnie taki robi dobrą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę nie praktyczny na wąskich kawałkach będziesz przeklinał że to takie długie, jeśli nie masz takich pól to wybór niczego sobie, tańsza wersja Vaderstad Rapid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz w swoim pakera i jestem zadowolony a wszyscy mówią że to przeżytek że to tylko rura z kolcami i słabo zageszcza a rurowego to nie chce słabo się u mnie sprawdza. Długi trochę jest ale mój ciągniki jest za lekki żeby podnieść razem z siewnikiem a w razie czego bez siewnika jako sama talerzowke to i mniejszy pociagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rurowy w wilgotnej glinie potrafi się oblepić. Szczególnie jak z jakiś powodów zejdziesz poniżej 8km/h.  Poza tym wystarcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się jeszcze nie zdarzyło, może wszystko jeszcze przede mną, a może za dużo rurek? U mnie jest 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lokizom napisał:

Ja tu sie martwie tymi zielonymi poplonami a w moim zycie jeczmien jary sobie czmycha. Oj jak to bedzie wygladalo, a jak dojrzewalo

U Cibie idzie na pasze to nie ma problemu, ja sobie nie mogę pozwolić na takie coś

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również mam Pakera w bronie wirowej i jestem mega zadowolony, dodatkowy plus pakera jest taki że jest lżejszy od gumowego. 
Pomyśl jeszcze nad daszkowym ale z zabierakami. Plusem tych zabieraków jest to że jak masz "piachy" na polu to wał się nie sunie i nie zapada a podczas bardzo wilgotnych warunków pracy mokra ziemia oblepi się do momentu końca zabieraków a nie do momentu odklejenia się wału.
Cena nie wiele większa od wału rurowego oraz waga jest z tych średnich.
Wał rurowy nadaje się tylko ale do trzymania głębokości pracy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz niech ktoś podpowie agregat z wałem oponowo transportowym taki jak w linku czy agregat z wałem do wyboru jaki się chce na podwoziu z dwoma kołami tylko taki agregat zawsze będzie ok metra dłuższy. Kto jaki by bral i dlaczego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszego od gumowego,nie zalepi się na mokro i nie zapcha na sucho na piachu, tylko ciężki traktor musi być

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przyszłego wykorzystania sprzętu. Tak czy inaczej będziesz klął na zawracanie więc metr w te metr w tamte nie zrobi różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agro-lift.pl/produkty/uprawa/51-agregat-talerzowy-polzawieaszany-typ-atp lub coś takiego http://tolmet.pl/podkategoria/92-astat-300-z-urzadzeniem-trakcyjnym.html tyle że w tym to mogę wybrać sobie każdy wal a w tamtym juz nie a cenowo prawie to samo wyjdzie ziemia większość czwarta klasa. No właśnie ma służyć i za talerzowke i za agregat uprawowy chce uniwersalny

Edytowano przez Jacus09352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę problem bo szukam szerokości 2,7 i tu niewiele firm robi więc mała konkurencja ok 25 do negocjacji netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach te poznaniaki, chyba ktoś na złość zrobił tą szerokością. Przerób go na 3 albo 2,5 metra - zyskasz znacznie więcej możliwości.

Moim zdaniem wał oponowy to tylko do siewu. Znam Twoje ziemie - zasklepisz sobie wałem oponowym, jakby jeszcze jakiś drapak był za tym to OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2.7 bez sensu.pol zawieszany po co przeciez to jest lekki siewnik.no chyba ze planujesz go ciagnac t-25

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ikcomas napisał:

Przerób go na 3 albo 2,5 metra 

Ja mam jakiś dziwny, bo 2,4m już oryginalnie, ale przynajmniej idealnie do ścieżek pasuje. Sąsiad przerobił na 3, bo zwiększył rozstaw i dał za kołami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi 2,7pasuje i do ścieżek siedem siewnikow i ścieżka. A tak się wydaje że lekki z siewnikiem taki zestaw ponad dwie tony. Mam 100 konnego deutza i w teraz ciaga agregat ważący 750 kg z zebami plus siewnik i potrafi przód poderwać a agregat talerzowy zawieszany będzie miał ok 1400 to już całkiem bym na dwóch jezdzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się