gom

pogoda

3,583 posts in this topic

4mm-spokojnego deszczyku(może buraki powstaną?)

U mnie jak zwykle na koniec i pewnie się rozejdzie, od rana się chmurzy ale deszczu nie widać...

... u mnie z rana posiąpiło trochę niby jakieś przeloty zapowiadają na najbliższe dni...

W nocy 5mm ,czyli 0,5 mm mniej niż  w całym maju,do niedzieli musi starczyć ,bo prędzej niema szans

... mnie się ten deszcz akurat przyda o ile spadnie.. malinom pomoże... dzisiaj gadałem ze znajomym który będzie kalafior sadził niedługo - też wygląda deszczu jak zbawienia... ikcomas ja truskawek zebrałem 1/3 tego co rok temu... w ciągu kilku dni owoce się ugotowały na polu... wolałbym mieć ch@%$wą pszenicę, ale żeby truskawy się udały jak w tamtym roku...

... no u mnie się rozpadało... nie wiem na jak długo ale na razie końca chmur nie widać...

Pada gdzieś? U mnie trochę coś w nocy porosiło ale to nie liczy się jako deszcz, chmurzy się cały dzień, jedyny plus że nie pali tak.

0,1mm-nawet w długoterminowych TU opadu brak.

Burmistrz komisję powołał..ma być 500+ do hektara.

Polska jednym z najsuchszych regionów...
Co prawda sytuacja opadowa trochę nam się poprawiła, ale dotyczy to głównie południowej Polski, w wielu regionach deszcz nadal jest bardzo potrzebny. Niestety, w prognozach nie widać opaów na większym obszarze kraju. Na poniższej animacji przedstawiany przewidywaną łączną sumę opadów od dziś do końca czwartku 21.06.2018, czyli równo przez tydzień (model ECMWF z 14.06.2018 00UTC). Niestety Polska pozostanie w tym czasie jednym z najsuchszych miejsc w Europie. 

To już ku*wa przestaje być śmieszne. W prognozie było u mnie na dziś maks 28 a tymczasem 33 w cieniu. Apel do mediów: jaja sobie robicie w tych prognozach z durnych ludzi czy jak? Szacuneczek dla Pana Horczyczaka bo tylko on rozumie

Pada. Pada. Pada. K...A pada ;)

A ja deszczomierza nie wystawiłem ;);)

U mnie Wichura drzewa po wyrywane dachów też parę poleciało. Pszenicę o dziwo pokręcilo ale stoi,całe szczęście wichurra bez deszczu i gradu. Teraz już nie wieje i lekko pada zapowiada się noc bez prądu i wody.

Edited by Daymon