gom

Pogoda

7,633 posts in this topic

W marcu 5 mm, w kwietniu 6 i 1,5 mm, tak kiepsko jeszcze nigdy nie było

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały kraj bardzo podobnie dostał opadow do poczatku maja, czyli około 10-15 mm. 

Ile masz w maju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

słaby 1 mm i trudno to doliczać do bilansu , większa rosa, pólnocny zachód 30 mm dostał południe od zachodu do wschodu  więcej , bo juz dwa razy przechodziła fala deszczu , do tego wszystko przez zime przemarznięte, tak żle jeszcze nie było nigdy

Edited by miwigos

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, lokizom napisał:

Cały kraj bardzo podobnie dostał opadow do poczatku maja, czyli około 10-15 mm. 

Ile masz w maju?

Nie wiem czy 50% polski dostalo opady,

a powyzej 10 l, to podejrzewam ze mniej niz 1/4

Slonce wlasnie wyszlo, pierwszy raz od 2 dni

i z rana dojebie przymrozkiem

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw nie wiem gdzie napisac o tym

Co daje zruszenie sciernika po zniwach? poza kielkowaniem samosiewow? 

dzisiaj wjechalemw talerzowka na kwawalki ktore nie byly ruszane od zniw, jedynie wczesna wiosna poszlo glifo.

Z wierzchu troche kurzu, a pod spodem wilgotna gleba, mimo ze spadlo tylko 12-14 l od konca zimy

Czy pod przyszly sezon nie bedzie lepiej zostawic scierniska, opryskac je glifo jak wyjda samosiewy i przed samym siewem czy rzepak czy zboza dopiero je uprawic?

nie oszczedzi to wody?

patrzac na to ci sie dzieje na naszym terenie od 2 lat, to trzeba jakos lepiej ta woda gospodarowac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tak jare sieje. Glifo około 1,5-2l. I od razu siew. Nieraz sąsiadów jeczmienie już padły z braku wody a mój jeszcze tydzień trzymał się ładnie

Edited by lokizom

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ozime?

A zapomnialem ze u Ciebie czesto to ledwo zdazysz skosic i juz rzepak posiany:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozime nie widzę różnicy bo na jesieni już jest zazwyczaj tyle wilgoci że nie ma różnicy technologia uprawy. 

Dobrze mi wychodzi uprawa rzepaku też. Jestem w tym roku w szoku że tak długo wytrzymał a posiałem go na wiekszosci najgorszych moich ziemiach. Jak będzie przypadywac w maju to nie wykluczam że może być więcej niz 3+, ale musi jeszcze ciągle padać. Ma potencjal jeszcze chociaż wyglądał fatalnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

juz 5 stopni, wszystykie chmury poszly na poludnie. 

Niebo czysciutkie

Tez zauwazylem ze rzepak duzo lepiej znosi susze niz zyta po sasiedzku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff..@miwigos WRÓCIŁEŚ!

Znów nam opad obcięli na 4mm.

Najgorzej odchwaszczanie buraków.Trutka nie krąży,chwast nie zdycha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jutro 17 pokazuje, niezmiennie z małymi zmianami od wielu dni ale bardzo nie patrzyłem na to bo za wcześnie było aby to miało się sprawdzić. Nawet na dzisiaj niby 3 litry pod wieczór. Jakoś tego nie widzę bo niebo totalnie bezchmurne a ten front co idzie to słabiutko wygląda na zdjęciach satelitarnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie już się chmurzy, rano też myślałem że nic z tego. Trochę duszno się zrobiło. Oby popadało.

Edited by sapek2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z dzisiejszych opadow juz prkatycznie sie wycofali

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie jeszcze nie, chociaż nic na to nie wskazuje aby miało padać. Wieje za to znowu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nas rzeczone 2mm,a następna szansa we czwartek?Jarka z 11.04 po przeoranym rzepaku nadal nie wzeszła!
Różne suszę były,ale Chłopy:

-czy ozime się wykłosi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałem już uschnięte. Jęczmienie ozime ości wychodzą a liścia flagowego jakoś nie widać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No chyba pomału trzeba powiększać te zagrody dla cielaków, bo radar wskazuje że idzie centralnie do mnie też.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie wrocilem z talerzowania moich "nieuzytkow"

W trakcie patrze cos blotnik zaczyna byc mokry, jeden i drugi, mysle kutwa pewnie chlodnica cos przecieka i rozgania.

Odwracam sie i z tylu tez blotniki mokre

Spadlo kilkaset kropel, na 1 cm piachu na ciagniku i wyglada jakby nigdy nie myty:)

Fala kieruje sie coraz bardziej na polnoc, pewnie minie znowu

@Pałuczanin1981 tak ten sam powiat, a znasz tam kogos?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz się przywiąże sznurkiem za kopytka i będziemy ciągnąć. Tzn nieśmiało zaczyna popadywać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem 0,5mm. 

Jak czytam te Wasze opinie o stanie plantacje to widze że u mnie jeszcze najlepiej bo te ostatnie 15mm uratowało na chwilę sytuację i to że jednak rośliny są u mnie w niższej fazie rozwojowej. Ale tez nie mogę powiedzieć że jest dobrze bo jest słabo-srednio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now