gom

Pogoda

7,634 posts in this topic

U mnie protio, azoksy, biksafen.

Napadało dzisiaj 1mm. Jutro ostatni dzień z opadami, oby dało konkretnie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wreszcie spokojny ja,bo spokojny deszcz.

Wczoraj było 2mm,a w Żninie ulewa z gradem.

Dziś już jakieś 4mm-będzie dobrze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj 3 mm , dziś 14,5 mm , pierwszy prządny opad tej wiosny

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@barkas pada u Ciebie? Ja się przymierzałem rzepak pryskać ale zaczyna nieźle padać..

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

popadalo, z 1 l spadlo i po pryskaniu

mialem na czosnek jechac

Nie dosc ze chujowy to i zarasta coraz bardziej, a tu nie walniesz duzej dawki tylko trzeba mikro jechac

a teraz 4 dni nic sie nie zrobi

dobrze ze wczoraj dokonczylem jeczmienie jare od zielska

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i tak do przodu jesteś bo ja wczoraj dopiero pszenicę ozimą od chwastów poprawkę kończyłem. U mnie jeszcze pada, też do litra dobije. No i dobra, przynajmniej się wyśpię.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Wczoraj 3 mm , dziś 14,5 mm , pierwszy prządny opad tej wiosny

No patrz...wczoraj 2mm,a dziś 9mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem że dziś nie napada za wiele, a jednak jest już dziś 16mm. Łącznie te 4 dni uzbierało się 27mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie 22mm przez te ostatnie dni, ale w sumie dziś dopiero był tak naprawdę piękny deszczowy dzień. Tylko zimno trochę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pada pada ladny spokojny

pojechalem na sile na czosnek, na najdalszym kawalku minelo ponad 1h od poczatku opadow, kolo domu ze 40-50 min

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, pada. Niech se pada, rzepak będę pryskał pewnie po kwitnieniu bo zapowiadają cały czas opady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie może padać cały czas w miarę mam na bieżąco porobione zabiegi. Jeszcze truskawki po niedzieli słomą wyłożyć i trochę gracowania. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

poniedzialek -sroda ogorki posiac i dosiac 7 ha straczkowych i moze padac

przy tym deficycie wody to nawet przez miesiac opadow nie przeleje

Share this post


Link to post
Share on other sites

wczoraj 1 dzisiaj 8, 

lacznie na ten sezon 33-35 l

Share this post


Link to post
Share on other sites

@barkas pryskasz? Ja zacząłem ale do mnie idzie właśnie ta chmura. Godzinę temu nic nie pokazywało, że przyjdzie. Widziałem ją ale miało się rozejść.

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pałuczanin1981 napisał:

U mnie przy +10⁰C leje całe popołudnie,a prognozy pokazują pełne słońce i 17⁰!

Nie przesadzaj że leje , ile napadało ? u mnie 13 mm , niech pada do 50 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, ikcomas napisał:

@barkas pryskasz? Ja zacząłem ale do mnie idzie właśnie ta chmura. Godzinę temu nic nie pokazywało, że przyjdzie. Widziałem ją ale miało się rozejść.

Jutro bede. Chociaz piekna pogoda na pryskanie. 17 i bez wiatru dopiero slonce zaszlo. A kutwa wlasnie wracam po lubin bo denko rolki zamiast 3 uatawilem 4 i szybko pusto sie zrobilo. Jutro ogorki koper oraz 5 ha straczkowych dribnonasiennych. I na wieczor pryskanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 16.05.2026 o 17:50, barkas napisał:

wczoraj 1 dzisiaj 8, 

lacznie na ten sezon 33-35 l

w niedziele 4 lacznie 37-39 uśrednijmy 38

udalo sie jeszcze 2,5 ha dosiac dzisiaj, wiec na jutro mniej bedzie:)

pogoda ladna do roboty, wiec jeszcze bym jezdzil ale rezerwa za dlugo sie swiecila:>

@ikcomas wszystko popsiukales?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now