gom

Pogoda

7,633 posts in this topic

Mnie pocieszyło dalsze 0,4mm.W stolicy powiatu rzeczone 5mm.

Patrząc na radar IMGW:po co na morzu woda z deszczu?

Edited by Pałuczanin1981

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby w morzu woda była mniej słona, proste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 mm i więcej już raczej nie będzie bo od 2h nie pada, front poszedł bardziej na polnoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Syp, pomozesz zanizyc srednia:)

u mnie geniusze od kilku dni pryskaja zboza ozime od zielska i sypia n2, w tym jeden "doswiadczony" co ma pewnie ze 300 ha:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od zielska dopiero? Ja prawie 3 tygodnie temu robiłem zabieg na chwasty i to mi się wydawało że już bardzo późno. 

Nie wiem, niby jutro chłodniej i zachmurzenie, to może coś pokropi, żeby chociaż rozpuścić tę saletrę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja odwrotnie, o N2 dawno zapomniałem tylko u mnie RSM. Chciałem wykorzystać resztki wilgoci a poprawki na chwasty nie robiłem bo najpierw było zimno a teraz gorąco, wieje i sucho. Jutro planuję siać soję bo deszczu się nie doczekam. Niby znowu już zmienili prognozę na jutro i coś tam ma po południu padać, zobaczymy,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja jednak zrobię bobik na jednoliścienne i robala. Tylko musi przestać wiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobilo do 15 mm. Na chwilę ulga ale przydałoby się kolejne tyle niebawem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Była szansa, że coś dziś jeszcze kapnie, ale niestety nic. Czyli od przedwczoraj łącznie tylko 7mm i na tym koniec. Mało. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale dojebutalo deszczu. Ktos chce?

Prawie 50 spadlo

Ale kropel na m2 a w łukowie bylem to wycieraczki ledwo wyrabialy. I to dwa razy

 

A na najblizszej stacji 8,6 mm

wiec suszy juz nie ma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie ze wschodu, radar pokazuje, że front już minął linię Kraków - Rzeszów i idzie w naszą stronę. Będzie dobrze. 

N2 podane, truskawki saletrę wapniową dostały. Tanio skóry nie sprzedam ( skóry z tego byka ).

Edited by sapek2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To juz dwa cielaki bedziesz mial:>

ale cena ostatnio na nie, tescio kilkudniowe po 1.5 tys sprzedaje... i to handlarzowi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczyna byc gorzej niz 2 lata temu.

A suszy pewnie nie bedzie bo z drugiej strony gminy padalo

Na niedziele przymrozki

Po tym sezonie bedzie jeszcze wiecej dzierzaw do wziecia. 

Tyllp kto do tego bedzie dokladal?

Edited by barkas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@barkas trafiłeś. Dostałem idealnie środkiem. Sieliśmy soję wtedy właśnie. Spadło niewiele bo w sumie 3 ale w nocy jeszcze 2 dodało. Przestało się kurzyć przynajmniej i pięknie uprawione. Beton jak kostka brukowa nie ruszane od jesieni. Wszędzie dookoła w okolicy nie padało tylko u mnie. Szykuję zagrodę dla tego cielaka.

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temperatury jakie tam macie?

U mnie było 8,a na dziś niewiele więcej.

Trochę to ratuje rośliny przed zdechnięciem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przedwczoraj 27 w cieniu i wiatr, wczoraj 20-22, dzisiaj 10

mzawka przyszla

Share this post


Link to post
Share on other sites

5,5 mm, ale wszystko odżyło. Po niedzieli nadają więcej. Oby bo to co jest na długo nie wystarczy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tym deszczu się warunki zrobiły fajne 15 stopni i lepsza wilgotność. Ruszyli dziś pryskać wszyscy. 

Ja bobik Zemaxem i w pszenicy T1 z mikro, MgS i odżywkami. Zobaczymy co będzie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jeczmien jary pojechalem na sile, sucho strasznie, koncowki poprzypalane od przymrozkow

Ale i komosa w w niektorych miejscach wyzsza od jeczmienia. Liczylem ze popada troche.

Zielsko pewnie zwalcze oby nie razem z jeczmieniem

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie o owsie końcówki były przypalone podejrzewam, że też od przymrozków.

Edited by sapek2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now