gom

Pogoda

7,634 posts in this topic

U mnie ledwo kropiło, bo była burza i oczywiście poszła bokiem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj będzie lepiej, o wiele lepiej. Cierpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj 2 mm, dzisiaj aktualnie 5 i ladnie pada dalej

12 godzin temu, lokizom napisał:

 

Jak czytam te Wasze opinie o stanie plantacje to widze że u mnie jeszcze najlepiej bo te ostatnie 15mm uratowało na chwilę sytuację i to że jednak rośliny są u mnie w niższej fazie rozwojowej. Ale tez nie mogę powiedzieć że jest dobrze bo jest słabo-srednio

wydaje mi sie ze z roslinami jak z czlowiekiem

Jak sie odwodnisz a pozniej wypijesz litr wody na raz to jeszcze bardziej sie rozchorujesztu trzeba systematycznych opadow, te rosliny co byly w krytycznej sytuacji raczej plonu z nich nie bedzie.

2-3 lata temu na poczatku czerwcu rosliny dostaly 70 l wody w ciagu tyg, i o tym opadzie jeszcze szybciej zaczely usychac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrze na radar i coś te opady znikają przed samym Lublinem... Niby zachmurzone, niby wieje ale wody z tego jak na lekarstwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurde, faktycznie. U mnie leje właśnie ale na radarze Warszawa na czerwono, tam to dopiero daje jednak nie chciałbym aż takiej ulewy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czape trzeba wyciagac.

Prognozuja ze i czerwiec ma byc taki

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie pokazuje że teraz przez 4 dni ma się uzbierać łącznie 15 mm opadu. Jakby tyle było rzeczywiście byłbym zadowolony. Ale widząc ten nijaki front to obawiam się że nawet 5 mm nie bedzie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 11.05.2026 o 21:51, Pałuczanin1981 napisał:

Podziwiam chmurkę z której leje u @maslak88?

Ta nalało, aż 9 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ikcomas żeś się wybredny zrobił po jednym deszczu. :)

Mnie to i Warszawska ulewa by zadowoliła.

Rano "rosa"+/-0,25mm-zimno,sucho i (wiecznie)wietrznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No pierwszy raz  tym sezonie napadało więcej niz pokazywalo. Dostałem 10mm. W prognoz jeszcze 10 mm ma być przez najbliższe 3 dni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno to nazwać deszczem 0,7 , do ziemi  w pszenicy nie doszło

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko 12 l a wszystko odzylo

lacznie 24-26 na ten sezon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez trzy dni 1mm. Dziś straszą burzami, czyli słabe szanse na opady. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko niech wiac przestanie, bo zaleglosci w pryskaniu

i rozkladaniu wlokniny

ogromne

@ikcomas tez tne koszty w fungi protio, tebu azoksy 

Edited by barkas
dopisek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now