ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

@lokizom nikt mi nie wierzy ale ja się tego spodziewałem. Pisałem już, że u mnie ten deszcz zrobił najwięcej bałaganu. Był ostro zielony przed upałem i w tydzień zbielał, dużo pośladu uciekło za kombajnem. Po górkach i stokach sypał znakomicie a całe doły gdzie było trochę wody to się ugotował. Świetnie to z kombajnu było widać. Kłosy w 90% połamane, legun 30% ale taki do przyjęcia, nie zwałowany. Ale generalnie da dużo lepiej jak pszenica, wyprzedził suszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy młócą że taka cisza? u nas chyba od jutra na całego 

Część rzepaków ta lepsza jeszcze około 10% słabe poszły pod kosę

Ja jutro biorę się za groch a jak dobrze pójdzie to w sobotę rzepak 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plon masakra rzepak 2, 750 z hektara , pszenica 4, 620 z hektara , jęczmień jary 4, 100 z hektara .

Edytowano przez mieto35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rzepak jeszcze najlepiej wyszedł.  Ciekawe co to będzie na moich piaskach. U mnie co mają trochę lepsza glebe wyjeżdżają w pszenicę juz, o miesiąc za wczesnie, będzie tragedia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie jutro wjade w najsłabsze żyto, miało dziś 13,7% po godzinie 17. Ale może jutro kropic więc niewiadomo co z tego wyjdzie. Na więcej niż 4 nie liczę nawet. A na przyszły tydzień wszystko naraz się zapowiada, zależy ile napada teraz w niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z mały tydzień i po żniwach u nas wszystko koszą 

Choć moja pszenica na dobrej ziemi trochę postoi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosimy rzepak. Na razie powyżej 3 ton. Średnią jutro będę znał jak pogoda pozwoli i nic nie nawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po żniwach. Można się brać za prasowanie i wreszcie można odespać.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... po żniwach chyba tylko u tych co jarego nie siali :) u nas rzepaki koszą, pszenice ozime też ale przeważnie te ekstensywnie prowadzone... generalnie u nas taka zasada że 15 sierpnia odpust w parafii i każdy chce się co roku wyrobić... Daymon prasowanie to też żniwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mimo deszczow udalo sie pokosic rzepak. Pierwszy rzepak w karierze.

Wilgotnosc od 7 do 8.8 ktory byl koszony o 21.30.  Z waga ciezko powiedziec jak jest ale jesli objetoscowo wazny prownywalnie z zytem, to od 3,5 do 5 tony....Od 5-6 klasy do 3b

Swoja droga dziekuje wszystkim za porady i pomoc w poprowadzeniu  lanu;)

Edytowano przez barkas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak zaczety 6,5 ha ,plon troche lepszy jak rok temu, reszta stoi bo zielony ,pszenicy zostało tylko 12 ha ,plon lepszy o tone jak rok temu ,wiec nie jest żle ,parametry ,białko 16,5-18,5,gluten 38-41,a gestość 70-72,więc na przyczepie jak dobrej było 14 ton ,to w tym roku jest 12,5 tony,gdyby była gęstość był by rok rekoedów, z ciekawości nie maly skup przez trzy dni zakupił tylko 3 transporty pszenicy kosupcyjnej ,reszta paszowa ,młyny będą zmuszone nauczyć się mielić z pszenicy paszowej

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie również pomimo deszczu z rana rzepak skończony. Plon w okolicy 3,3t/ha. Dokładną średnią będę znał w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak znów nawalił groch zaskoczył mile 

Pszenica tak jak się spodziewałem wszystko ponad 5 

Gęstość masakra (to na inny czas) ta z dobrej ziemi nie tknięta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie rzepak słaba 3 cena 1570zl z pszenica nie pamiętam kiedy ostatnio taka nędza z ledwością 6t za to pszenżyto zaskoczyło pozytywnie jak na ten rok 8 z przodu. Sapek bałdy to już bez stresu się zwiezie ;)

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to macie po zniwach prawie wszyscy, tutaj popadalo dziś i do środy na pewno spokój, potem pewnie ruszamy, koszenia jeszcze na około 2 tygodnie. 

@barkas

Rzepak wagowo bardziej do jęczmienia niż żyta, takze będzie trochę mniej go niż się spodziewasz. 

U mnie za rzepak płacą 1470, dlatego dam go raczej na magazyn jeśli będzie miał parametry a jeśli nie to sprzedaje takiej ,,firmie"co bada tylko wilgotnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojadę zważę rzepak, bo jest jeszcze na jednej przyczepie i będę miał pogląd.

A jak Wam jęczmień ozimy sypał? Jakie odmiany mieliście? zwłaszcza @ikcomas

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki rzepak jak w ostatnich latach waży mniej od jęczmienia 

Kiedyś gdy był na przyczepie czarny jak smoła to ważył pod 70 kg/hl 

Dziś wiele pszenic będzie miało problem to osiągnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój rzepak cięższy od jęczmienia. Średnia wyszła 3336kg/ha. @barkas odmiana jęczmienia Mercurioo, plon podany na poprzedniej stronie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom masz racje rzepak lzejszy. Wiec wyszolo od 3 do 4 ton. Srednio kolo wyszlo troche ponad 3,5 tony, jak na pierwszy rok, uprawe na ziemiach od 3b do 5( 20 ar 6) oraz brak oprysku na platek, mysle ze zle nie jest

@ikcomas to hybryda? lepiej sie spisuje od populacji na naszych teranach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica Arkadia, plon niewiele mniejszy od gęstości,  jeszcze nie ważone

dsc000245xj5a.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty a ja myślał że na tym zdjęciu to pszenica :p 

Coś mi się widzi że z tej samej maszyny korzystamy ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się