ppp197

Uprawa ziemniaka

512 postów w tym temacie

Po co te wynalazki niech roślina sama stymuluje swoje procesy 

Ty to chyba masz kran podłączony do Olkusza ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... tja jak mówiłem ziemniakom żeby same się się broniły przed zarazą i stymulowały swoje procesy to jakoś to nie działało... a zadanie jest takie żeby tego konwencjonalną chemią nie robić w tym roku... poza tym jak coś jest wypróbowane, dobre i w dodatku polskie to czemu z tego ne korzystać... jeszcze @jarki wspomnisz moje słowa jak ci wszystkie fungicydy na pszenicę wycofają i sam będziesz jechał tymi "wynalazkami"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że jestem ignorantem no cóż masz takie prawo 

Tylko jak ja uprawiałem ziemniaki to wielu z tu obecnych na świecie nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... i wielu z tu obecnych będą uprawiać ziemniaki jak już ciebie na świecie nie będzie...  czy tego chcemy czy nie zielony ład to jest przyszłość... niestety albo stety...a już tak poważniej... najgorsza jest stonka... tu trzeba szukać czegoś, co stonka nie lubi i tym pryskać... tylko jednocześnie żeby nie szkodziło kartoflom i człowiekowi... jak ten preparat Polyversum który niszczy Botrytis bo zawiera antagonistyczny Pythium...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa kraje europejskie wolne są od stonki. A u nas będzie jak zawsze. 99/100 rolników wykona prawidłowo zabiegi przeciwko stonce a jeden nie zrobi ich wcale lub zrobi na odpierdziel dzięki czemu pozostali będą mogli w kolejnym sezonie zasilić portfele handlarzy i producentów pestycydów.

Ta odmiana z lewej strony to z jakiego powodu jest własna? Kolega sam ją stworzył, czy to odmiana przekazywana z pokolenia na pokolenie?

Edytowano przez Magic fly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2021 o 19:31, sapek napisał:

... jedni coś umieją rozmnażać u siebie na polu  ty @Magic fly tylko kopiuj wklej z neta... 

Skąd ta myśl płocha? Kolega ma problem z tym, że dużo czytam, zapamiętuję i wykorzystuję wiedzę? Nie muszę robić własnych badań, bo mogę korzystać z cudzych. Większość okolicznych rolników nie potrafi nawet tego.Jakoś udało mi się wyprowadzić ziemię z pH 4,2 do pH 5.5-6.2. To też wynik kopiowania informacji z internetu? Przy okazji za 50 ton kredy zapłaciłem 5 tys, a nie jak miejscowi 20 tys. ale na raty.

Obrzucanie błotem/g..em to taka brzydka cecha polaków, może i innych nacji, ale szczególnie polaków ze wsi.

Edytowano przez Magic fly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja powiem tak... sobie rozmnażam ale na forum, jest już taka "rodzina" że się używa prostego języka i chyba to wypada zrozumieć... a myśl płocha z tego że jednak własne doświadczenia robią swoje każdy ma inne gleby a przede wszystkim $... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozumieć ,od  kilku lat sadzisz swoje i nie wyrodziły się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stonka się uodparnia skubana. W zeszłym sezonie na pierwszy zabieg poszedł acetamipryd i było ok. Pod koniec wegetacji był nalot od sąsiadów i dałem chlorantraniliprol, żeby nie powtarzać substancji, a został mi po słoniku w orzechu, skutek ok. W czwartek na pierwszy zabieg w tym sezonie acetamipryd i już nie ma pełnej skuteczności, ok 10-15% przeżyło. Pora sięgnąć po substancję z nieużywanej jeszcze przeze mnie grupy, może coś z pyretroidów na początek. W tym roku nie da się ziemniaków mieć całkowicie eko, bo pogoda zmusiła do zastosowania fungicydu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie EKO zarazy brak i stonka niemrawo żre.Ale na wczesne-późno robione wykopki to jeszcze z tydzień poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarazy też nie mam, ale przy tej parnej pogodzie i zagęszczeniu krzaków dałem zapobiegawczo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, gdzie się bierze Proteus?

bo w piwnicy się skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że na niedawnej liście środków z artykułu farmera nie ma w ogóle nic z chlotianidyną. Apacz miał być wycofany, ale chyba ostatecznie został. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak argumentów pozostaje słoiczek :( 

Teppeki (flonikamid),  jakiś chlorantraniliprol 

Edytowano przez jarki
Teppeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego drugiego miałem rok temu, ale się skończył. Parę dni mam do namysłu, bo teraz wciąż pada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się