Pałuczanin81

Farmer-chat

2754 postów w tym temacie

Pisałem całe szczęście że są tacy ci to chcą robić , ale coraz mniej ich, niema co porównywać ile ja ma wolnego , a ile TY

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum dla bezrobotnych się robi. :)

Mojemu chrzestnemu na emeryturze też marzył się WIECZNY ODPOCZYNEK.Jak dostał ją w styczniu to teraz jest szczęśliwy, że zięć mu c360 nie sprzedał i czuje się potrzebny.Jesteśmy stworzeni do pracy...chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ansu napisał:

(...)

large_zep.jpg.2cfa2a241c2b9d72e7e5994118eb6a81.jpg

Sam zerknąłem na geoportalu i rozejrzałem się przy okazji po okolicy. Czym zawinili Wasi przodkowie za takie układy działek? Sąsiedzi muszą dojeżdżać do pól przez działki innych. Wytyczone drogi konieczne, inne mają absurdalne szerokości. Ja w sumie też mam taką i zaorany pas drogowy. Ciekawe kiedy ktoś (ja np.) wyciągnie światłowód a tam droga a nie pole uprawne. Ale największy absurd to pola 1,5 km długości i od 6 do 10 metrów szerokości do tego jeszcze idące po fali. Zdolnych musicie mieć tam geodetów albo odpowiednio pijanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas reformy rolnej w 1945 tam pewnie nie było.Żaden "zabugaj" nie dostał po 8 ha.

Ponoć,jak się ma 9 córek i 1 syna to każdej WIANO trza było dać?

Pięćdziesiąt lat temu sąsiad sprzedał w Tarkawicy k.Lubartowa 4ha i hektar lasu.U nas kupił 15 ha i extra budynki "poniemieckie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie drogi gminne maja 2 m szerokości, a powiat rysuje granice gdzie mu się kliknie nie zważając na rzeczywistość. 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy ciagnik jest szerszy , nie mówiąc o kombajnie, gminna minimum to chyba 4 m jak teraz odnawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2023 o 06:20, Pałuczanin1981 napisał:

@jarki NIC z tego nie mam.W 2011 zrezygnowałem z kabla,którego 400 m miało być położone na moim polu.Teraz nie mam z czego rodziny utrzymać.

Nie narzekaj bo dzisiaj ludzie którzy nie mają żadnego majatku a chodza do pracy (mąż i zona) to żyją na porównywalnym poziomie co gospodarz mający majatek wysokości 5 mln zł (50-70 ha). 

My rolnicy ciągle cofamy się z Naszą zamożnością względem innych grup społecznych. 

U Nas w branży hodowcow jest taka dywiza ,,Jeśli miałbyś walczyć na wojnie to do jakiego plutonu chciałbyś trafic"- do świńskiego bo ciągle walczą i nigdy się nie poddają. Powoli to zaczyna być aktualne dla całego rolnictwa a nie tylko ,,swiniarzy"

Edytowano przez ikcomas
przenosiłem posty i dodałem cytat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał obrabiać te 50-70 ha na swoim , niż codziennie do pracy ja i żona, chyba jestem specyficzny , lub nie umie narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolał, gdybym miał. :)

Tylko nie przy bydle mlecznym-by spać na widłach,albo na Mszy.

Tutaj najwięksi wspomogli się wiatrakami.Ponoć "przegrzali" z kredytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pałuczanin1981 napisał:

Wg twojej powyższej wypowiedzi to raczej powinienem narzekać.Gdzie mi do 50ha!Sam dobrze wiesz,jak się trza nazap...iepszać na hektarach.

Masz ten wybór i możesz mieć rownowartosc tych 50 ha i pójść do pracy z żoną. Dlatego nie masz co narzekać bo ,,lepsze zycie" jest na wyciągnięcie ręki ale jednak nie chcesz z tego skorzystać. A jak nie chcesz skorzystać to po co narzekasz na swój los. Trochę może zbyt arogancko to zabrzmiało ale niech tak zostanie to napisane

@miwigos na swoim zawsze jest ryzyko potkniecia. Sa tez ludzie ktorzy musza byc pokierowani przez innych a samodzielne zarzadzanie im nie pojdzie. Kazdy jest inny i trzeba to szanować. Jest takie powiedzenie Einsteina albo Newtona ,,Jakby wszyscy byli madrzy to któż by swinie pasal"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom nie mam wyjścia ani wyboru.Nikt sześciorgiem dzieci się nie zajmie.Nie ma już Babć i Dziadków.Dla mnie to nie jest bynajmniej aroganckie.Miałeś szczęście, że Ci rodzice podstawy "przedsiębiorstwa rolnego" zostawili.

Ja niepotrzebnie uwierzyłem w 2004,że w UE można stworzyć "COŚ" z niczego.Dostając Ursusa C-325(1961r.) i 8 ha zadłużonych gruntów.

Zrobił się z tego farmer chat

-dział "gorzkie żale" :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi obojętna na wojne jedną czy drugą , ta pierwsza to już prawie nikogo nie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojna to jest już o nasze dusze, bo przedmioty i ciało już prawie do nas nie należą.

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co są bogaci są zadowoleni z tego że my wierzymy ze one istnieją

 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogaci są dlatego bogaci,że my wierzymy w nasze dusze.Kolega-wikariusz na Święta będzie miał Maybacha za 240 tys...tylko kawalerom dobrze żyje się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też to wygooglowałem i wcale nie najmłodszy.Ale to już drugi-na poprzedni Infiniti QX70,krótko 190tys. składał.

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co? Nie rozumiem pytania. Po to, żeby w razie niepowodzenia z powodu zwykłego braku wody nie rwać sobie włosów, że znowu się nawet koszty nie zwróciły. Żeby uczyć się pracować inaczej. Nie dla srunii, ale dla siebie, dla własnej satysfakcji. Żeby osiągnąć ten sam plon stosując motylkowe zamiast azotu w kulkach. Żeby się żyło przyjemniej, bez latania do dino po znieczulacz. Nieraz się mówi, że kiedyś ludzie żyli inaczej, wolniej i mieli na wszystko czas. I coś w tym jest, a przy okazji nie zbieram nic mniej, niż kiedy sypałem saletrę, bo nie muszę też szukać drugiego źródła dochodu, żeby starczyło na kolejny dzień. Długo można by wymieniać, ale i tak większość pomyśli, że jestem głupi. Trudno. Mi to się podoba i daje więcej przyjemności. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoje hobby , wielu nie zrozumie , jak ja że ktoś może siedzieć kilka godzin z wędką dla przyjemności, masz takie ziemie że  wiesz co powinno tam rosnąć , a TY wolisz w niej pracować , ważne że Ty zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś musi mieć np nowy samochód za 200tysi co 4 lata i wszystko z górnej półki  to …. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem niemal pewny, że nie mieszczę się w wielkopolskie normy pojęcia o rolnictwie i się nie zawiodłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się