Pałuczanin81

Farmer-chat

2739 postów w tym temacie

Bardziej jak ruskich boję się ukr. 
Chiny i Korea Północna pokazały ostatnio  że zachód technologicznie przeganiają. I jeszcze nie wiadomo co ruscy mają zakitrane. Nie wiem jak my z tego wyjdziemy skoro jesteśmy traktowani wraz z Ukrainą jako zderzak zachodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę a raczej mam nadzieję że jednak będzie inaczej 

Ukraińcy wreszcie będą mieli nowych prawdziwych bohaterów

Zapamiętają na długie wieki kim są ruscy i niemcy kto im pomógł

Taka koalicja naszych państw z włączeniem Bałtów Czechów Słowaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zelenski już jest bohaterem  

Wołodymyr Zełenski uznany za najbardziej wpływowego Żyda na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..Kantor przewodniczącym Europejskiego Kongresu Żydowskiego i przewodniczącym Europejskiego Funduszu Żydowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Ukrainy ma swoje długie pięć minut w historii Europy

Kluczem było to kiedy powiedział Amerykanom że nie potrzebuje podwózki 

Poniżej macie link jeszcze z przed wojny o Kantorze i ruskich/żydowskich obyczajach 

Bardzo polecam dokładnie jest opisane jak oni działają również na Polskę 

Jest wątek o azotach Tarnów i o prezydencie Kwaśniewskim 

https://klubjagiellonski.pl/2020/01/22/pragmatyczny-sojusznik-putina-sylwetka-moshe-kantora/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Tam gdzie są zwierzęta tak wygląda praca jak  przychodzi sezon polowy

tym bardziej jak pole nie jest robione na odpier  ol to cięzko to ogarnąć

zbieranie jajek o kur to nie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takiego (krowy i świnie) co zaczynają o 6 rano kończą o 22 

Międzyczasie młody normalny etat pierwsza zmiana a stary stróż nocki 

A kobiety przepraszam za sformułowano wyglądają jak mini ładowarki 

Tu Panowie muszę Wam powiedzieć @miwigos BRAWO

Dbajmy o zdrowie kiedy zakończyłem świnie odżyłem 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znęcacie się nad chłopem...Jeszcze nie dawno,jak świnia zjadła 2,8kg zamiast 2,6 to się nie opłacało...I tu jest problem!a to,że sobie pojeździ trochę w klimatyzowanej kabinie i radia posłucha to nie istotne wg mnie.

Jak zlikwidowałem świnie i mi za pszenicę konsumpcyjną nie zapłacili to splajtowałem.Teraz się zbieram od nowa dzięki pokaźnemu socjalowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nad nikim nie znęcam ten znajomy już ponad 20 lat temu chorował 

To po jaką cholerę tak zapierdala do tego wykańczają się kobiety 

Czy to jest tego warte ja tam dobrobytu nie widzę 

Zdrowie jest najważniejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pałuczanin500+ napisał:

Znęcacie się nad chłopem...Jeszcze nie dawno,jak świnia zjadła 2,8kg zamiast 2,6 to się nie opłacało...I tu jest problem!a to,że sobie pojeździ trochę w klimatyzowanej kabinie i radia posłucha to nie istotne wg mnie.

Jak zlikwidowałem świnie i mi za pszenicę konsumpcyjną nie zapłacili to splajtowałem.Teraz się zbieram od nowa dzięki pokaźnemu socjalowi.

Jaka firma dam..n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Krowy to styl życia"jak mawia moja znajoma trzy razy w ciągu dnia zasuwając z taczkami pełnymi gnoju.

Zdrowie,zdrowiem...a do tego TE kredyty które trza spłacić...aby jakiś "bankowiec"do Dubaju(dajmy na to)se poleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ikcomas napisał:

Tak, widziałem ale ja wiem czy to jakieś mocne wzrosty? Ale tak, masz rację bo za rok będzie dużo mniej rzepaku posiane. U nas dużo badziewiarzy posiało w tym roku bo jak posłuchali ile dostaliśmy za rzepak to na hura sieją metodami sprzed pół wieku nawet. Kuzyn przyjechał jak kosiłem bo też w tym roku chciał spróbować i zobaczyć jak to wygląda. Teraz widzę, że to nie dla niego ale jak był u mnie wtedy to chciał ode mnie dla znajomego rzepak z przyczepy. Miało być na 2 hektary, no 20 kg to maks maksów myślę bo jeszcze oczyścić trzeba i tak na oko wsypałem do worka i niech spada ale kurde chciał więcej. Nasz klient nasz Pan. Posiał tamten 20 kg na hektar rzepakiem mieszańcowym starym konnym siewnikiem. Kurtyna...

po Twoich ostatnich wpisach z bez orką i teraz z rzepakiem można by rzec że u Ciebie... ŚREDNIOWIECZE jakieś :) 
a gdzie jest Król ?! 

Edytowano przez ikcomas
przenosiłem posty i dodałem cytat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam jest inny świat , jak u Gienka, dla nas nierealny

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genek z Andrzejem głupa rżną pod TV 

Aktorzy pełną gębą i ten z AU razem z nimi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A weźcie dajcie spokój. To nawet nie średniowiecze, to kalectwo. U Gienka to super nowocześnie ale jakiś tam obraz pokazany jest Podlasia, co nie zmienia faktu że to aktorzy i tam jest napisany scenariusz. Na skupie widziałem zboże wozem drewnianym przywieźli poworkowane i poważone po 50 kg bo przecież waga oszuka. Opowiadać dalej?

My to się z tego śmiejemy ale jak Wy byście tu przyjechali to byście upadli na kolana a potem gorzko zapłakali. Tego nie da się opisać. W żniwa jest śmiesznie jak sypią zboże na przyczepę. Stoi jeden na dyszlu i w tym kurzu patrzy jak zboże z rury leci na przyczepę. Nie wiem jaki jest cel tego.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pańskie oko konia tuczy. Jak patrzysz, to rośnie w oczach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od samego patrzenia nie urośnie a wielu tak by chciało. Ale jak zapytasz kogoś ile sypało to wszyscy po 8 ton zbierają. Nie pytam już bo to bez sensu. Ja 8 jeszcze nie przykryłem a wiem ile trzeba się natrudzić żeby te 7 zebrać i wiem jak często napełnia się zbiornik w kombajnie przy 7 tonach z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomasto twój powiat, gdzie "Rolników" nagrywali?Uważasz, że w twojej okolicy takie patyractwo w rolnictwie.

Ale przynajmniej areał 50-300ha po pradziadku.Nie to co tutaj, gdzie 10 ZABUGAJÓW trza było wykupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 km ode mnie nagrywali, więc nie tak blisko. Tam to już skraj Podlasia. Nieco ponad 20 lat temu u mnie jeden jeszcze koniem siał, bronował, uprawiał ściernisko taką małą sprężynówką na 5 zębów, obredlał ziemniaki, kopał jednorzędową kopaczką co rozrzucała ziemniaki na 5 metrów w bok, zbiór zboża kosiarką listwową itp. Orać nie pamiętam czy orali tym koniem, bo jeden pracował w pobliskim kołchozie i zawsze wpadali na kilka ciągników i orali, potem chyba wynajmowali kogoś do orki. Teraz mają ciągnik C-328 to jest już luksus, chyba nawet opryskiwacz mają ale rzadko używany.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I takich co udaja rolników niech będzie jak najwięcej

3 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się