Pałuczanin81

Farmer-chat

3,135 posts in this topic

@ikcomas i inni

jak sobie poradzic z ksef na windows 7? nie da sie zalgowac

Penwie nowy komputer bedzie trzeba kupic razem z wgranym widowsem 11? do ok 1000 zl?

 bo samego opragomowania raczej sie nie oplaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na Windows 7 jeszcze coś działa ? Już nawet dla 10 nie ma wsparcia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No zaczyna coraz mniej:)

Ale jak na moje potrzeby spokojnie wystarcza'lo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko jest robione po to aby dobre działające wyrzucać a kupować nowe. Tak to działa, samego systemu się nie opłaca. Nowy komp trzeba, w zasadzie laptop taniej wyjdzie. Kiedyś było odwrotnie. Ja osobiście polecałbym zwykły stacjonarny komputer i nie z dyskiem SSD tylko talerzowym. Dyski SSD są fajne szybkie ale padają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dysku HDD też coraz trudniej znaleźć. 

Osobiście chyba najlepiej wspominam Windows XP. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można spokojnie dostać tylko trzeba samemu składać. W gotowych zestawach montują SSD aby jak najszybciej się popsuło. Ja mam jeszcze dwa komputery z XP (laptop i stacjonarny) i nadal korzystam. Co prawda nie do Internetu ale tak aby coś napisać, wydrukować, obliczenia w arkuszu kalkulacyjnym. Jak postawione systemy tak do tej pory przez wiele lat nie miałem jeszcze BSoD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie też dobrze wspominam XP. Sam już na niczym nie mam XP ale mam Windowsa 7 na jednym z stacjonarnych, na jednym Windowsa 10 i Windowsa 11. Na Windowsie 7 już ksefu nie ogarnie i mama jedna z dwóch ,,ala" księgowych, ktora pracowala na windowsie 7 ma ciężko wdrożyć się na Windowsie 11 żeby odbierać i wysyłać faktury.

Co do padajacych dysków to postawiłem w zeszłym roku na swoj serwer, który od razu też robi kopie zapasowa na drugim dysku. Mam wpięte wszystkie 3 komputery i laptopa w zdalne sterowanie z nimi, w ten sposób że mogę będąc na jednym komputerze mieć dostęp do zawartosci innego komputera. Jak chce coś wieczorem porobić np. w mieszkaniu na laptopie to nie muszę pojsc do biura, tylko mam dostep do komputerów w biurze z tego laptopa.

Mam na jednym liczniku taryfę dynamiczna i jak ceny są najniższe to odpalam sobie mieszalnie pasz zdalnie np. z laptopa w najniższych stawkach za prad

Edited by lokizom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam jeszcze wszystkie moje komputery od 2003 roku. 

Na pierwszym był XP. Mam jeszcze monitor 17 cali, NEC z płaskim ekranem. Głośniki Encore niestety rok temu już dokonały żywota czyli 22 lata były i to w ciągłym użytkowaniu. 

Potem laptop Samsung z Win 7. Też niezły sprzęt. 

Teraz z Win10 mam stacjonarny, taki poleasingowy dziadek. Też już wołający o emeryturę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja planuje uzywany kupic, z nowym dyskiem i wgranym win 11 ze stickerem. cena jakos do 1000 zl. 

I tak juz od kilkunastu lat praktycznie nie gram, wiec wypasiony komputer mi nie potrzebny

A zaczynalem gdzies od 2000 roku z win 98

btw

Mam nieuzywana łąke, mokra, zalewowa, gdzie bobry blisko siedzialy.

Ale od 2 lat wyschlo wszystko, tylko zostaly takie 20-40 cm kepy...

Jak to w miare tanio zagospdoarowac? okolo 80 ar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja kiedyś to były gry. GTA Vice City, Twierdza Krzyżowiec, Tony Hawk 4 i świat mógł nie istnieć :).

Konopie siej, one mają małe wymagania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na tym nic nie zasieje innego bo to gaec2, ale doplaty sa wieksze, wiec probuje to jakos zagospodarowac;)

moze jakis duzy mulczer znajde i tym zrobic

Ja wolalem strategie, starcraft, warcraft, heroes 3, age of empires 2 - w to nawet jeszcze kilka lat temu online gralem, nawet w pierwszej 10 w pl bylem:)

 I czasami zerkam jak sobie polacy radza online, np z dzisiaj:

https://liquipedia.net/ageofempires/Warlords/5

Kilka lat temu nie sadzilem ze przy tak starej grze, jaka jest aoe, mozna zarabiac taka kase, a tu niespodzianka:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze strategii to właśnie najbardziej w Twierdzę lubiłem grać. Kultowa seria. I we żniwa się przypomina kultowy tekst "zapasy w spichlerzu powiększają się", a pod koniec zimy "zapasy drewna są zbyt szczupłe sir"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja malo gralem w twierdze, jakos mi nie podeszla

A to najlepszy gracz w aoe

https://liquipedia.net/ageofempires/Hera

na oficjalnych turniejach w ciagu kilku lat 470 tys $

Plus duzo mniejszych oraz streamy na twitch

Ale niektorzy w innych grach potrafia oficjalnie ponad milion wyciagnac

 

Edited by barkas

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jakie Wy roczniki są?Wojenny rocznik...w Baśkę już nie umiem grać.To co piszecie-to abstrakcyjne,jak orędzie p...rezydenta Nawrockiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 lat mlodszy niz Ty:)

z gier jeszcze far cry, doom, nfs

rpg - gothic, morrowind

i najlepsza przygodowka syberia

 

A z karcianych to kiedys w tysiaca sie klepalo i dziewiatke (wuja/itd)

Teraz dzieciaki znowu inaczej maja

Edited by barkas
dopisek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moich to trudno od komputera odciągnąć.

Wśród rodziców z naszej NSP to powszechny problem.

Kolega(1976) to swoje pociechy nazywa "beczkarze".Dziurę w siedzisku fotela gamingowego chce im zrobić,by do WC się nie fatygowali. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mafia jedynka też jedna z najlepszych gier, Kozacy, Heros, Desperados

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja Nfs Most Wanted i dwa Undergroundy to był sztos. 

Gothic mi nie pasował, ale Morrowind był super i Skyrim.

Ze strzelanek to Far Cry, Half Life 2, Soldiers of fortune 1i 2, Moh AA i Cod1,2, Max Payne 1,2, Quake 3, Wolfenstein Return to castle, 

No i GTA 3, Vice City i Sam Andreas

Oj jeszcze by wymieniał.

No i Mafia też rewelacja fabularnie i graficznie 

Jeszcze była taka polska gra Chrome. Też niezła.

Edited by sapek2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z polskich to painkiller

Gta i mafia praktycznie nie gralem.

Cs i quake3 online

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 11.04.2026 o 23:02, lokizom napisał:

Na dwóch ciągnikach też bym sobie poradził. Mam dwa duże ciagniki bardziej w razie ,,w" bo godzin duzo nie klepia. Zawsze kupuje nowe, najstarszy ciagnik ma 4 lata i 2200 mth. Teraz jak mam drugiego dużego to nie będzie robił 500-600 mth na rok a około 300 mth wiec powinienem mieć spokoj z inwestycjami w maszyny na pare-parenascie lat. Do wymiany został tylko kombajn ale to raczej nie prędko póki mam dobrego operatora na tego co mam. A z nowszym i ta technologia juz by sobie nie poradził Ojciec więc narazie odpuściłem sobie temat. 

Beczke jeszcze jedna bym kupił ale musiałbym dostać te $ z naboru na ochrone srodowiska bo jednak to inwestycja porównywalna z nowym kombajnem a beczke dobra póki co mam. Bez dofinansowania nie widzę sensu

Jaka marka te 250 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 8.05.2026 o 10:24, sapek2 napisał:

To na Windows 7 jeszcze coś działa ? Już nawet dla 10 nie ma wsparcia. 

A do czego potrzebne wsparcie 10 działa swietnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie odpalisz już przeglądarek takich które mogą obsłużyć np. ksef czy np. ,,moje pzu". Nie jestem pewny czy na windowsie 10 da radę to zrobić, bo na 7 na pewno juz nie.

@miwigos mam już wszystko marki Claas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też mam 10 działa wszystko, ale wsparcia  juz nie ma więc stopniowo przestanie działać. 

Ale Claas działa pewnie, jak patrzę na całe pod folio to chyba najlepsza marka na tę chwilę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now