gom

Pogoda

6079 postów w tym temacie

U mnie wczoraj ok 30 na dwie raty, razem ok pół godziny. Żniwa się przesuną na potem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miwigos jak  będziesz  miał  już  te  30 mm   to  resztę wyślij  45 km dalej w  kierunku  południowo  wschodnim przyjmę  chętni  z 50-100 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapowiada się żeby był u mnie nadmiar ,może coś za dwie doby spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Codziennie rano pada, ale zanim wstanę deszczomierz suchy. Optymalne warunki rozwoju chorób grzybowych w buraku cukrowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zapowiadali że popada ,ale niestety odwołony deszcz może pokropi,zapowiada sie najgorszy rok w moim życiu

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokropiło dzisiaj rano. Nic to nie da - rowy puste, studnie prawie puste. Kierowniczka ARiMR twierdzi, że ub. rok był bardzo dobry dla rolników a ten to już nie. Plony zebrane przeze mnie i sąsiadów świadczą o czymś zupełnie innym, a i komisje szacujące straty potwierdzają obserwacje rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos Jestem ciekaw na co tak narzekasz, źle nie zebrałeś nawet lepiej jak rok temu, uprawki zrobiłeś więc w czym problem ?

Buraki ładne jak na ten moment, świnie w cenie

2 mm za wczoraj

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem najgorszy sie zapowiada ,jak nie posieje rapsa,buraki nie są ładne -liście schną coraz bardziej,a świnie -nic z nich nie mam bo nie mam,co z tego że zrobiłem jak nic nie skiełkuje ,polony nie posiane,wczoraj 0,2 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie u mnie teraz coraz pada. Uprawki zrobione, nawet nieźle wyszło ale co z tego jak wszystko pięknie będzie wyglądało do maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie 70 mm. W tym roku jak pada to pada okolo 100 mm naraz (poczatek marca,poczatek lipca, teraz) albo prawie wcale. Ciekawe czy starczy tej wilgoci do siewu rzepaku na piachu ktory byl doszczetnie przesuszony

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbawienne 20 mm,jeszcze drugie tyle i będziemy uratowani,15 km dalej 45 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę nadal rozrywać suche piaski pod rzepak :(

Później to uprawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idzie tylko na ciężkiej ziemi miejscami bryły wielkości odkładni, będę adrenalina  przy uprawie

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pada i pada. Nie mam prawie zadnych uprawek zrobione a w to mokre nie chce sie pchac, zeby nie zniszczyc struktury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jakbym miał deszczomierz to by chyba przebrał po tej nocy... po północy przeszła burza, jedna ściana wody, druga burza przed 5 rano... normalnie jakby ktoś wiaderkami lał tą wodę... a strzelało jak na tych filmach o Draculi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się