gom

Pogoda

6079 postów w tym temacie

Miało nie padać dzisiaj a tu ni skąd ni z owąd kolejne 2 litry. Ziarna rzepaku będą jak piłki golfowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało dziś dużo napadac a jednak nie napada, aż zaczynam wątpić w sens uprawy tej ziemi 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sens zawsze jest moim zdaniem, a beznadziejna pogoda hartuje upór i determinację, które są nam niezbędne. Przyszły tydzień będzie jeszcze gorszy, przynajmniej u nas się taki zapowiada. A jeśli się sprawdzi i to nie tylko u nas, to inne regiony też odczują brak deszczu. Na Cyckach jare leżą na ziemi jak Twój jęczmień. Tu jest po prostu wydma. Ale trzeba to wytrzymać, bo jak my nie będziemy się tym zajmować, to kto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale tu już się chętni znaleźli . Niedaleko mnie jakaś angielska spółka na trzech tyś ha wali frukty na potęgę . Część gleby kupili , część dzierżawią za bardzo wysokie stawki jeśli pasuje pod deszczownie . Studnie głębinowe walą co krok nie pytani o zezwolenia i formalności ,sieć hydrantów ryją i minimum dwa razy w sezonie nasadzenia .Ilość zabiegów chemicznych robi wrażenie i nie są to bynajmniej nasze - dostępne w Polsce środki .  Chmara ukraińców po polach zapierdala w pomarańczowych kubraczkach . Niejednemu z nas już się upór i hart ducha skończył jak masz ciągle pod górkę , administracja cię gnoi a i z niebiosami układ nie wychodzi . Tyle że oni to nie instytucja charytatywna . Najpierw biorą glebę do szczegółowej analizy  i jak pasuje to wchodzą . Jak gleba zmęczona i wyjałowiona to nie ma rozmowy . Pod Strzelnem po kilku latach już część gleb oddali bo po ich technologi już im nie pasowała . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwania na deszcz dzień kolejny-wczorajsza mżawka nie dotarła do gruntu(wyparowała).Optymista powie,że chociaż się nie błota nie nanosi.A są pomysły opodatkowania deszczówki w miastach...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tak silnym froncie burzowym  to grad będzie na pewno tylko pytanie jak duży i czy sam czy z deszczem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch5 u mnie tak już jest od 6 lat po 90tyś za ha płacili 500 hektarów kupili po byłym pgr na przetargu to tylko rolnicy się po głowach pukali. Dziś 3 razy w roku zbierają a studnie po 100cm średnicy,przetwórnia  3km ode mnie teraz hotel dla ukrainy budują ulotki rozwozili po wsi żeby brokułę kontraktować. 

Mają tylko jeden mały problem,kiłę na większości pól. 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas nie kupią bo rolnicy z krwi i koścj,16 mm spadło,na tydzień starczy,pałucznin u ciebie więcej,ponad 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po wszystkim-ochłodziło się i 15mm padło

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze w nocy ,od Niemiec wchodzi kolejny front ,już jest na granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani kropelki,na moje siano;-)  teraz może lać

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie współczuję Wam wiem co to brak wody 

U mnie 9mm równego deszczyku a zapowiadało się ....

To bardzo dobra dawka wody w ogóle maj pod znakiem opadów 

Ale  gruntowe żeby uzupełniać trzeba kilku takich lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Cyckach spadło 8 mm. Niewiele to pomoże, jeśli to już koniec opadów. 

Na Kaszubach sprawdzę rano, ale Lokizom pozytywnie mnie tym zerem nie nastawił... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że raczej 0 bo w pobliżu mnie też nic nie napadalo. Pech jak cholera, już 3 rok z rzędu w maju pada tylko do max 15mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znów pada. wg linku witcha będzie burza za chwilę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się