Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
skoczek

Początki w rolnictwie

131 postów w tym temacie

W mojej okolicy malorolni to ci co robią wszystko byle jak, zawsze mają czas. Często w rozmowach z nimi gadają co ja na tym polu robie, twierdzą że to się nie opłaca, i obgadują za plecami. O takich ludziach mam niskie mniemanie, tak niskie jak ich plony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo z takimi sąsiadami, teraz jestem numer jeden na językach ,ja pierwszy rok zacząłem prowadzić gospodarstwo , sąsiedzi teraz jeżdżą oglądają pole co ja robię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem na językach. A to dużo nawozu kupuję, a to stary traktor mam bez napędu z przodu i nie da się nim robić, a to nic się nie opłaca. A to jeszcze inne durnoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie jak u mnie, ja też mam U-912 bez napędu. , i znam te docinki w stylu- z napędem to inna robota, bez napędu to nie ciagnik. Najlepsze jest to ze większość jeździ ciągnikami bez przedniego napędu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie szufladkujmy ludzi pozostańmy przy tym "dzielą się na mądrych i głupich"

 

@mieto35

Ty też jesteś nowicjusz ?

Ale chyba masz doradcę Seniora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież takich cała wioska z reguły jest, bynajmniej w mojej okolicy

Wyrazy współczucia dla was-w mojej wiosce to tacy się dawno wykruszyli-zostali najlepsi(nawet po 12ha),reszta w budowlance, w Anglii,pod sklepem..i jakoś "nikt z głodu nie zdechł"-głosy,że coś się nie opłaca to były w końcówce lat 90-tych,teraz to dotyczy tylko TRZODY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu kazdy ma po 5-10 ha i plodozmian zyto- owies. Kto ma rodzinę to obrobi to po budowie a kto nie ma to pod sklepem zostawi doplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat tak źle to nie wygląda, bo teren dość mlecznie rozwinięty, więc uprawa w tym kierunku jest dość intensywna. A poza tym króluje żyto, bo jednak takie ziemie. Też są tacy, którzy pod sklepem stoją, ale całe szczęście jest ich mało i przeważają normalni gospodarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się że mamy jeszcze pseudorolników-nieudaczników

W niedługiej przyszłości reszta padnie i będzie jeszcze większa nadprodukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wioska dość duży rozrzut-centrum nie rolnicze(kościół,szkoła,sklep,warsztat samochodowy i dwóch dużych 60 i 150 ha)reszta na przysiółkach-najmniejszy 12 ha reszta do 20 ha-jak ja,kilku po 40ha i ci nawet dorabiają jako przedstawiciele handlowi,dużo kawalerów,masa fikcyjnych dzierżaw za dopłaty-rozpiętość wsi 16 km-klasy od II do V(WIOSKA TYGIEL)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

 

Tak mam doradce ojca , ale bardziej bym powiedział w sprawach technicznych , przez parę lat sąsiad obrabiał nam razem ze swoim a my żeśmy płacili za usługi bo nie mieliśmy sprzętu , ojciec trochę wyszedł z obiegu odnośnie środków ochrony roślin , i tak dalej bo się tym tak przez ostatnie lata nie interesował . Rodzice myśleli o sprzedaży , ale sprzedać jest najłatwiej , i tak zacząłem od zera pomału maszyny kupuje i działam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki jaka nadprodukcja ??? myślisz,że jak fachowcy pole przejmą to od razu full z niego wycisną...u mnie w okolicy już po "przemianach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ciągle w trakcie przemian dziś jest mieszanka na 2-3 tony

Kupuje dobry rolnik podnosi poziom gruntu NAWOZAMI i jest 8 pszenicy

 

@mieto35

Dobra decyzja za parę lat Ty i kolega @Florek będziecie pomagać młodym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele, znacie jakieś dobre firmy przewozowe, które przewiozą mi rozsiewacz dwutarczowy z Dobina (gm. Wałcz) do Trzebnicy? zależy mi na tym aby sprzęt nie został uszkodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początki są różne w rolnictwie. Warto jednak szukać ciekawych rozwiązań aby w dobrym kierunku poszło wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2019 o 14:55, lokizom napisał:

@miwigos

A jak ktos ma kredyt a produkcja zrobi stop? Duzo na pewno juz bylo takich gospodarstw co przez to padly

Po co brali ile bank dawał,było mieć umiar ,ja takich nie żałuje co w 2-3 lata chcieli panami być,ja bez kredytów doszlem do tego co mam

mod edit: przeniosłem z http://forum.farmer.pl/topic/1029-ceny-trzody-chlewnej/?page=5

 

Edytowano przez ikcomas
przeniosłem z "ceny trzody chlewnej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0