gom

Pogoda

6355 postów w tym temacie

@miwigos ziemie dobre, jesteśmy w stanie uzyskać 8 ton pszenicy czy 5 rzepaku ale bez wody nic nie będzie. System korzeniowy płytki, nieważne że 30 cm pod ziemią jest woda ale korzenie nie sięgają. Z opadu na 23 maja pomału się wycofują ale ten 11 września nadal aktualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ikcomas napisał:

@miwigos ziemie dobre, jesteśmy w stanie uzyskać 8 ton pszenicy czy 5 rzepaku ale bez wody nic nie będzie. System korzeniowy płytki, nieważne że 30 cm pod ziemią jest woda ale korzenie nie sięgają. Z opadu na 23 maja pomału się wycofują ale ten 11 września nadal aktualny.

odnosnie tego poziomu wody, to u mnie 9-10 letnia jegoda kamczacka, sadzona 4b-5 zaczyna podsychac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gospodarstwie parę kropel spadło a parę z drugiej strony wioski w prostej linii 3 kilometry dalej grad. Akurat mam tam działkę rzepaku, teraz będą szacować oprócz przymrozków jeszcze grad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dopierd..lo deszczu... nawet kropla nie spadla

A kutwa byl plan zeby posiac qq a nie jeczmien jary, ale mysl o malych kosztach przewazyla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem taktykę zrebek, pomogło. Żadna pogoda nie pokazywała a napadalo kolo północy 5,8 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaa opatentuję tę metodę...u mnie średnio ona działa póki co. Może to zrębki z jakiegoś konkretnego drewna muszą być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to bylo by na tyle, gg - good game,

prognozly na 10 dni pokazauja niecaly litr opadu w kilku dawkach, wiec wrzesien robi sie coraz bardziej aktualny

@ikcomas pozycz tego gradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, sam mam za mało. To tylko jedno pole, większość nie dostała. Jechałem wczoraj samochodem to w jednej miejscowości ulewa, że świata nie widać. Woda stała na polach a chwilę dalej sucho. Plakaty chciałem powiesić, czekałem i czekałem, leje i leje, pojechałem do granicy województwa i nie pada, wracam przez tą samą miejscowość i dalej leje. W drodze powrotnej to takich dziwnych rzeczy nie widziałem. Słońce świeci, suchy asfalt i widzę ścianę deszczu przed sobą, dosłownie. Tak punktowych opadów to w życiu nie widziałem. W jednym miejscu kilkadziesiąt litrów a za miedzą nic, ba nawet jedno pole mogło dostać tylko częściowo. Oczywiście na gospodarstwie tylko lekko zmoczyło. Dalej czekam na ten 11 września bo z maja to już się wycofali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem strategię. Zrębka zwieziona. Może jej nie było pisane porządnie zmoknąć. Zobaczymy co się stanie. Najwyżej jęczmień wylegnie. Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ventusky i windy.com pokazują, że u mnie właśnie pada. Co to za modele, które nie potrafią określić co jest w czasie rzeczywistym? ICM pokazywał niedawno, że o 15 będzie padać, teraz się wycofali ale zmienili na 23 znowu. Z kolei ventusky i windy na 23 nie pokazuje, dopiero na 25. Generalnie pełnia 23 więc teoretycznie powinno się odwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na południu widzisz chmurę? Chyba nie dojdzie do nas co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zresztą już traci na sile zanim się zaczęła na dobrze budować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciebie moze cos obije, do mnie nie dotrze. Wczensiej pomiedzy miedyrzecem, a biala ladnie padalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

To w Kornicy było, wczoraj akurat tam byłem to cała wieś zalana.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windy.com to słaba pogoda, jest aktualizowana raz dziennie kolo południa, to duzo za rzadko, zbyt wiele się zmienia przez ten czas. ICM i yr.no, ale też nieraz zawodzą chociaż rzadziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ikcomas napisał:

To w Kornicy było, wczoraj akurat tam byłem to cała wieś zalana.

Ale mowie o dzisiaj nie o wczoraj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu sąsiad na pszenicę jarą sypał nawóz wieczorem. Nie wiem no daj Boże, żeby miał rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

ICM coraz częściej bym powiedział, że źle zawodzi. Ten model kiedyś bardzo się sprawdzał ale chyba i tak najdokładniejszy jest. Windy owszem nie jest za dokładna ale ma dużo ciekawych opcji, m.in. wykaz kamer i widać na żywo gdzie deszcz.

11 września nadal aktualny ale pojawił się 8 czerwiec. Prawie 2 tygodnie ale to tego czasu dawno będzie pozamiatane.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka godzn yr.no pokazywal opady na dzisiaj i na jutro, aktualnie ponizej 1 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pada i to dosyć intensywnie, na radarku pokazuje, że trochę to potrwa. Jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się