pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

Czy to aby nie za wcześnie,ochłodzenie idzie spore grzyby nie będą się rozwijaćale ale wszystko zależy od porażenia...Ja jednak poczekam na ciepło na T1 Tilt turbo (sprawdzony) dobrze działa w niższych temperaturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to już czas każdy musi sam zdecydować ja jeszcze czekam

Jeśli mowa o temperaturze to jutro ma być wystarczająco ciepło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę by moddus przypalał w mieszance. Z czym go mieszałeś? U mnie z Tiltem mieszałem rok temu i nie było żadnych problemów. Teraz na razie też czekam na trochę cieplejszą pogodę z opryskiem na T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kiedyś ładnie przypalił z tego co mówił po czasie to właśnie modus 

Tylko nie wiem co namieszał podejrzewam że fungicyd i pewnie coś z dolistnych chyba 36 extra 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, prędzej podejrzewałbym jak już jakiś herbicyd ale jak miesza się wiele składników to różne cuda się mogą pojawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdążył ktoś z T1 przed tym chłodzeniem ?

Jaka u Was presja chorób zwłaszcza podstawy i mączniaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, terminowo siane pszenice (gęste) mają trochę problem. Nie robiłem zabiegu przed chłodami, chcę wjechać teraz w weekend razem ze skracaniem i odzywkami. Nie żałuję, może uda się opękać na dwa zabiegi wzorem roku ubiegłego. Będę robił dwa warianty ochrony: średni i drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warunki jak w chłodni i to presja nie szaleje . Zdradź szczegóły tego średniego  . Chciałem odkurzyć zapomniany Juwel . Teraz to się nazywa Tocata w miarę rozsądnej cenie . Dodając jednak prochloraz z myślą o lepszym zabezpieczeniu podstawy i fenpropidynę z myślą o niskich tem. i mączniaku wychodzi cena 1,5 litra Capalo . To czy warto miksować samemu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średni wariant to nic innego jak gotowy środek z trzema substancjami aktywnymi i jest to Wirtuoz. Wariant droższy idzie w całości z BASF, t1 Capalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tilt kupiłem też reklamują na zimę-wiosną?Polecane adekwatnie do zaistniałej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pogoda nie rozpieszcza jaki sens pryskać ,a terminy uciekają ,pierwsze kolanko 1 cm od węzła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dzisiejszej lustracji jeszcze na wszystko pora,presja chorób bardzo mała pszenica słabo pokazuje kolanko czeka chyba na ciepło:) Ale już napewno zabiegi będą łączone. 

Ja planuje optimus,tilt,mikro i siarczan magnezu. Jak myślicie raczej nic złego nie powinno się dziać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK tylko modusowate (i odżywki) potrzebują pogody że słychać jak rośnie 

Ja kolejny sezon jak większość z Was stawiam na dupont ten "średni wariant" jest całkiem całkiem

Tylko że ja mam ZMIANOWANIE i na dziś jest czysto bo pszenica rzadka i mała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet w jęczmieniu ozimym tym gęstym i dużym jest OK

Kupiłem na zapas Tilt i będzie na drugi rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie w jeczmieniu już była plamistosc i rynchosporioza. U mnie na niektórych pierwsze kolanko nawet na 4-5 cm, ucieka i nic nie można zrobić. Minus 6 było było w nocy a od jutra ma wiać 10 m/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym musiał już T1 zrobić , bo się wstrzymałem przed tym ochłodzeniem i teraz nie wiem jak myślicie pryskać jak w dzień jest 10-12 , a w nocy 0 do 2  stopni , da to coś .

Edytowano przez mieto35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba COŚ robić znaczy fungicydy na chłody + synergizm :/

@Pałuczanin81 zobacz dobrze mocny jęczmień żebyś nie przesłał jemu trza dwa zabiegi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81 Myśle że tiltem można będzie jechać bo masz tam morfolinę która dobrze znosi niższe temperatury. jak nie będzie żadnego naglego kataklizmu pogodowego to będę pryskać pszenice jutro lub w sobote na mączniaka. Na T2 planuje seguris opti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica pykła w całości, dwie kombinacje fungicydów zrobione. Dzisiaj dokarmianie rzepaku i chwasty w burakach.

Pogoda jaka jest każdy widzi, ja nie czekam. Zadziała, nie zadziała - roślina już wchłonęła i na 4-5 tygodni ma wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o stosowaniu samego prochlorazu? Działa w niższych temperaturach, tani i wydaje mi się że na początek by wystarczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zapowiada się okienko pogodowe i planuję T1  , zawsze odżywki pryskałem osobno ale teraz się tak nie uda , i mam zamiar połączyć to z t1 , mianowicie  

siarczan magnezu + capalo +Plonvit zboże + miedź + mangan + żelazo + cynk , jak myślicie wyjdzie to ?  czy za bardzo kombinuję  i lepiej coś wyrzucić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się