jarki

Chowacze słodyszek i....

1113 postów w tym temacie

Ja już część odzywilem. Narazie tylko perytroid, na później już czeka gotowy na wszystko chloropiryfos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też jutro już zaczynam bo liście znikają pchełka szaleje i pokazała się już też śmietka , a tak w ogóle jest sens już podać jakieś odżywki rzepak ma dwa liście właściwe i trzeci idzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odżywiał będę ale tylko robale ;)

Do tego graminicyd 50siątka z osiem setek na samosiewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nocna akcja dokarmiania robali zakończona czy sukcesem

Jedno jest pewne niema innego wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem wieczorem-zgodnie z sygnalizacją FORUM FARMERA!sąsiad pyknął parę fotek-ciągnik mu się podoba,czy PIORIN mnie odwiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad kapuś ??? Jak sie taki we wsi uchował ? Wymasować orczykiem , wyczesać bronami i po sprawie . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma sprawę przed sądem o stalking-zawsze pryska tuż po mnie zwykle w łikend jak PIORIN ma wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż qżwa - nie wiedziałem że jest coś takiego :-\ Z rodziną na bakier bywa kiepsko ale z sąsiadem to już całkiem do D{}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie z opryskiem czekam,raps leżał koło zaprawy,a muche śmietki zwalczyć to niemożliwe,pchełka nie gryzie,więcjest cień szansy że śmietka nie wpierdzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja dodałem dziś do supero ten jak mu tam sparviero czy jakoś tak i przestała latać. No właśnie pytanie: czy niech sobie dalej lata czy do caryxu dodać dursban? A może czekać na chowacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według syngenty w moim terenie zabieg na pchełki i śmietkę "konieczny"

 

Według mojego zdania przy takich warunkach pogodowych powtórka co 7-10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jutro wbije rzepak w ziemie i przy okazji dodam chlo...... aby brzydko pachniało na polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby zlikwidować śmietke to oprysk co 3 dni by było trzeba robić ,chyba że się myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprysk co 3 dni to w końcu zamiast soku w tym rzepaku będzie płynąć czysty insektycyd ??? problem jest w tym że nalot pewnie będzie trwał do października przy takich upałach

 

Ja od jutra zacznę i co około tydzień przy okazji coś dodam na robale, jak pogoda się nie zmieni bo "nasionom" nie ufam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane że śmietka będzie nalatywała do października , będzie nalatywała póki będzie ciepła jesień tak jak w tamtym roku , mi larwy śmietki wpakowały się w korzeń koniec października początek listopada , a pryskałem co dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto wogóle pryskać,niektóre autorytety,twierdzą że to nic nie daje,no prawie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czym je odżywiać, a na dodatek niewielki wybór środków , ale próbować trzeba bo jak się nic nie zrobi to może być po rzepaku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorytety z UTP-twierdzą,że naloty tylko na pas brzegowy-ponoć środek nie ruszy?co na to nasz autorytet-@jarki CO O TEJ TEORII SĄDZISZ w zeszłem sezonie nie sprawdziłem(teraz moja połowa plantacji w ciągu sąsiedzkim 2+2,5+16 ha,,drugie 2,5ha pomiędzy kukurydzami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Profesorki swoje a robale swoje

Czasem jak jest mały nalot to pewnie i po brzegach wystarczy

Szkodniki jakie by nie były zawsze się rozłażą

Ja mojej plantacji nie poddam eksperymentom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie brak aktywności pchełki. Aż dziw bierze (czyżby brasikol tak działał ??? ) na pierwszy zabieg w tym roku pójdzie nawigator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-ja swojej też nie,bo"profesorki" to za mnie uczynią-prawie uprawa ekologiczna-tylko bywają lata,że plon nie jest dużo niższy od innych pryskanych naście razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się