231 postów w tym temacie

Widzę że masz ewidentnie złe wspomnienia z Kizerytem, policz cenę składników, jak Ci pasuje to bierz :) Nie ma takiej siły żeby rolnika przekonać jak się uprze, argumentów można mnożyć w każdą stronę. Z ciekawości napisz proszę jaka jest różnica w cenie kilograma magnezu.

1 osoba lubi to

Dobrze że jarki nie uparł się na wapmag :lol:

@radosłaff

Co sądzisz o yara viking 14-14-21 lub masz jakieś doświadczenie z tym nawozem ? Planuje rzucić w lutym ze 100 kg na ha jako dawkę startową pod oziminy. Rzepak dostał opór na jesień ale kusi jeszcze go dopakować wiosną, pszenica po rzepaku bez nawozu i aż człowieka nosi teraz, bo tak bez PK niewypada

Najbardziej mnie ciekawi ten fosfor nitro czy rzeczywiście tak pieknie się przemieszcza i działa od razu ::)

@radoslaff

Przed kilku laty zaczęły się problemy

Znaczy przykładowo kizeryt z ubiegłego roku odbiegał wyglądem od tegorocznego

Kolega kupił inny i drugi też inny widać to gołym okiem czyli coś ???

@barts

A znajdź mi lepszy dolomit ten prawie jak w saletrzaku tylko ta CENA

Ja tego jeszcze na polu nie sypałem

Ale granulki miejscowo(mozaiki) owszem

edit.

ostatnio Grade extra

Edytowano przez jarki
Grade

@lokizom Gdybym był firmą handlową też bym odebrał, nikt nie chce problemów. Każdy przypadek jest odrębny. Nie wykluczam że coś mogło być na rzeczy. Dobrze że dochodzisz swoich spraw a Chemir się tym zajął a mógł zrobić inaczej

@jarki W przyszłych miesiącach będą organizowane szkolenia, może złapiesz kogoś z K+S i zapytasz o kolor granuli? :) Z mojej wiedzy wynika tyle, że mają kilka kopalni i zakładów produkcyjnych rozrzuconych po terenie Niemiec. Niekiedy kolor granulatu różni się pomiędzy zakładami (każde złoże jest inne i proces granulacji też jest trochę inny). Jeżeli są jakieś wątpliwości to po to jest producent żeby to zweryfikować, myślę że nikt nie zbagatelizuje takiej informacji.

@barts Dobry pomysł, pamiętaj że pod hasłem nitrofoski, nie cały fosfor jest tym o lepszej mobilności. W postaci ortofosforanow jest tam tylko część (mniejsza, reszta to polifosforany). Sam nie jestem fanem stosowania fosforu wiosna, chyba że interwencyjnie i musowo. Może poczekaj z decyzją do lutego? Być może znów będziemy mieli do czynienia z niską temperaturą pozwalającą na "pełzającą wegetację" wtedy ma to sens. Jak masz dobrze poprowadzony łan to lepiej wrzuć potas magnez siarkę i azot, fosfor może w postaci odżywki dolistnej żeby pobudzić metabolizm?

Dla zaintresowanych miksturami w opryskiwaczu polecam stronę Standard sp.zoo mają wszystkie sole (odczynniki chemiczne) które dostarczają za darmo jak zamówi się tonę, jak komuś brakuje do tony to niech uzupełni mocznikiem albo siarczanem magnezu ;)

1 osoba lubi to

Szkoda że nie mają cennika. Druga sprawa czy po rozpuszczeniu mocznika + siarczan magnezu + siarczany manganu, miedzi, cynku i jakiś bor( w normalnych ilościach a nie zaraz po 10kg na 100l) nie wyjdzie zupa z której przyswajalność będzie znikoma?

To racja, chyba trzeba by się zastanowić nad większą ilością wody w zabiegu kiedy łączymy tak duże ilości nawozów. A cena to wystarczy telefon, ja jestem zaskoczony pozytywnie.

1 osoba lubi to

A jak ma się stosowanie w nawożeniu dużych ilości "gipsu", (siarczan wapnia, superfosfat prosty)

Czy mogą wyniknąć jakieś negatywne skutki ? No i najważniejsze jaka jest ich skuteczność jak nigdzie nie pisze ile % siarki rozpuszcza się wodzie ???

Poczytaj z czego robione są plomby (do łatania zębów) ;) Superfosfat prosty to co innego, to nie gips. Negatywnych skutków raczej się nie obserwuje, oczywiście można popadać w skrajności. Głównie to efektem na plus jest to że bedziesz miał wyżej pole od sąsiada i będziesz patrzył na niego z góry ;)

1 osoba lubi to

Stara szkoła mówiła że można superfosfat sypać na zapas

Ba nawet zalecano jesienią np pod buraki dawki na dwa trzy lata

Przedstawicielowi powiedziałem że kupię jak pszenica będzie po 1000 zł za tonę wcześniej niet ;D

a nawozy timac agro ktoś z Was stosował...?? bo niby takie dobre ale i drogawe...??

co w nich takiego dobrego chętnie się dowiem ?

Kiedy ruszacie z nawozami? Nie chodzi mi o azot ;)

1 osoba lubi to

Ja kizeryt połowa lutego i sól na użytki podobnie... chyba że coś z pogodą się popsuje

Poli 21 i viking też przy okazji jak już rozsiewacz i ciągnik ubrudzę

p i k jesienią pod pług posiane nawet pod jare to specjalnie nie będzie czego siać ;D

Z jaką prędkością wysiewacie nawóz ? Mi wychodzi około 8,2 km/h następny bieg to ponad 11 więc na uwrociach strach że ze śladów wyrzuci...

Też staram się nie przekraczać 10km/h.

Mnie kusi kizeryt już teraz, głównie ze względu na chęć sprawdzenia tabel wysiewu z wartościami w praktyce. Mam (nowy u mnie) rozsiewacz, którym pierwszy raz będę w ogóle cokolwiek robił. Głównie ciekawość wzmaga we mnie chęć wyjazdu w pole :D Na pewno nie zaszkodzi że tak wcześnie wjadę w rzepak. Chyba że ktoś ma sprawdzone ustawienia w zau 1001 na 15 metrów, podzieli się swoją wiedzą, to wtedy nie będę siał paniki wśród sąsiadów że znowu zaspali :D

1 osoba lubi to

Tabele radziłbym traktować tylko jako wstęp do kalibracji, bynajmniej w rauch mds 19.1 tak jest, każda partia leci inaczej a sezon do sezonu wychodzi czasem różnicy po 150 kg +/- nawozu na hektar

Ja zawsze próba kręcona i wtedy jest aptekarska dokładność a nie jak się uda ...

W ubiegłym roku ja się zesr.łem na początku lutego z siewem ale pszenicy ;)

W styczniu jeszcze na polu mnie nie widzieli ale mina sąsiada może być bezcenna :P

Teraz całkiem poważnie w 2008 po 20 lutego miałem rozsiany azot na rzepak i pszenicę

Chyba w 2013 rozsiałem N na początku marca i przyszły jeszcze śnieżyce ale warto było

Ja sieje 12 km/h,przymierzam się na 14,

Też staram się nie przekraczać 10km/h.

Mnie kusi kizeryt już teraz, głównie ze względu na chęć sprawdzenia tabel wysiewu z wartościami w praktyce. Mam (nowy u mnie) rozsiewacz, którym pierwszy raz będę w ogóle cokolwiek robił. Głównie ciekawość wzmaga we mnie chęć wyjazdu w pole :D Na pewno nie zaszkodzi że tak wcześnie wjadę w rzepak. Chyba że ktoś ma sprawdzone ustawienia w zau 1001 na 15 metrów, podzieli się swoją wiedzą, to wtedy nie będę siał paniki wśród sąsiadów że znowu zaspali :D

Czyli masz amazonke ,moja ZAM1001 24 metry,sieje idealnie jak w tabelach w internecie, wyjątkiem jest saletra wychodzi jej więcej o 70 kg/ha,pozostałe ok (polifoski ,fosforan, sól,saletrzak)

Mam taki plan nawet żeby korzystać z tabel ZAM, jest wyskalowana na więcej nawozów i pewnie jest świeższa (nawozy mają teraz inną granulacje).

Dzięki za podpowiedź z saletrą, tak myślałem że będzie inaczej, ale że aż tak?? Zrobię próbę kręconą

1 osoba lubi to

Zrobiłem badanie gleby pod ogród warzywny. W zaleceniach nawozowych otrzymałem polecenie użycia Superfosfatu potrójnego borowanego. Nigdzie nie jestem w stanie znaleźć sprzedawcy czy producenta, który ma ten nawóz w ofercie.

Czy wie ktoś gdzie mogę kupić taki nawóz lub ewentualnie jakimi innymi produktami mogę go zastąpić?

Ze względu że potrzebuję nawieźć ubogą ziemię tylko pod ogródek to interesują mnie raczej kilogramy niż tony tego nawozu, więc dobrze jakby sprzedawca był w stanie sprzedać niewielką ilość takiego nawozu.

Paweł

Kiedyś był ale to z 15 lat temu, stosowało się go pod buraki - pytaj w ogrodniczym

Jak pod warzywka to  yara mila hydrocomplex worek 25 kg za ok 80 zł, nawóz zawiera wszystko co potrzebne i brak chlorków. Jak nie masz w okolicy to możesz kupić online i przywiozą

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się