jarki

Nawożenie pszenicy

1193 postów w tym temacie

Moja na pewno nie za tydzień 

Mocznik może i byłby dobry ale deszcz też dla niego potrzebny 

Od wieków idzie saletra (mam) tym razem też jakoś to będzie bywało suszej  po wierzchu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wczoraj poszedł herbicyd+ odżywki na 2 dawkę N jeszcze trochę musi poczekać,oczywiście mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dałem saletrę. Miał być mocznik, ale zbyt słabe opady się zapowiadały i poszedł w ziemię pod owies. Bo teraz nie pogoda na to, żeby go rzucić po wierzchu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, jarki napisał:

Moja na pewno nie za tydzień 

 

A strzelanie w źdźbło zależy od fazy rośliny ? Pytam, bo z tego co do tej pory czytałem, to przychodzi czas ok 15 kweitnia i wtedy kończy się krzewienie a zaczyna strzelanie w źdźbło, zmiana długości dnia do nocy. Oczywiście w zależności od rejonu kraju może sie różnić kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zależy od fazy rozwojowej rośliny 

Ale wpływ  ma więcej czynników np. Odmiana nawożenie termin siewu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną pszeniczkę potraktowałem bardzo hardkorowo. Mianowicie pierwsza dawka N 150kg saletry 13 lutego, II dawka 01 kwietnia 150 kg saletry i 130 kg mocznika. Do tej pory brak zauważalnych braków azotu, pole po rzepaku. W tej chwili leży 160 kg N na hektarze, jak będzie wilgotno dostanie na parametry coś doglebowo jeśli nie to tylko mocznik na liść. Wiem, że wielu dopiero co myła rozsiewacze po pierwszej dawce :) Absolutnie nikogo nie chce do tego namawiać, będę was na bieżąco raczył zdjęciami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec marca i 160N/ha w pszenicy no cóż jestem ciekaw tych zdjęć

Choć już podobne nawożenie widziały moje stare oczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pszenica chyba kończy się krzewić i  zaczyna strzelać w źdźbło , po rozcięciu źdźbła zalążek kolanka i kłosa jest od 0,3 do 0.5 cm nad węzłem krzewienia , poprawcie mnie jeśli się mylę. Ile  dajecie azotu na drugą dawkę ? Planuję dać około  80 N w formie saletry , na pierwszą poszło około 70 N w formie saletrosanu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mieto35  u Ciebie jak zwykle cieplej czyli wegetacja szybsza 

Skoro tak jest to masz początek strzelania w źdźbło u nas też w tym tempie by szło ale zimno idzie 

Oglądałem dziś moje pszenice i generalnie cztery ładne rozkrzewienia 

Nawożenie na start mniejsze od drugiej dawki :/ taka gęsta była ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki tak jak wcześniej pisałem obsada 400 do 450 sztuk na metrze/2  i już miała jedno rozkrzewienie po zimie , i  nie chciałem szaleć żeby łąki nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszła druga dawka i "deszczownia" pracuje . Dwa strzały po 250 . Trzeci ??? Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja za miesiąc . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja profilaktycznie 100 kg saletry bo nie było pewne czy popada spadło 1,5 mm,drugą stówke dołożę po świętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blaszki liściowe pszenicy mają fioletowy odcień 

Zboża odcięte od składników pokarmowych z dnia na dzień marnieją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie martwił zbożem lecz rzepakiem który powinien kumulować obecnie składniki na potęgę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie to rzepakowi ani pszenicy nic nie braknie,problem że nia można pryskać w takich teperaturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było forum,opryskiwaczy,dokarmiania dolistnego...

pryskał zalany pan C. z SKR Januszkowo i tak samo 2,5t było z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się odżywiać pszeniczkę może coś jej pomoże warunki wietrznie pochmurno ale temperatura w czasie oprysku 13-14°C 

Na pewno zdąży się wchłonąć co dalej  ?? Zależy od pogody oczywiście ale się nie zmarnuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się