Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje najbardziej lubianą zawartość od 18.03.2017 we wszystkich miejscach

 1. 3 likei
  Ten numer z szacowaniem odwoławczym przez nadleśniczego to jakiś niesmaczny żart. KPA i KPC jasno ustalają. że osoba zainteresowana nie może być sędzią we własnej sprawie. Przecież większość leśników należy do PZŁ. Nietrudno będzie o sytuację gdzie nadleśniczy będzie rozpatrywał sprawę odwołania na szacowanie w kole łowieckim, będąc jego szeregowym członkiem lub co gorsza w jego zarządzie. Trudno w tej sytuacji o zachowanie bezstronności. Powstaje kolejny gniot prawny, chyba tylko po to by zaliczyć kolejny temat, niekoniecznie skutecznie. Przy tym rozwiązaniu brać łowiecka dalej będzie nas dymać na szacowaniu i tak naprawdę nie będzie się do kogo odwołać. Po drugie czy naprawdę nie ma lepszych i bardziej zorientowanych fachowców, leśnicy to tacy wszechstronni fachowcy że i na produkcji rolnej też się znają? Przygotowanie merytoryczne i praktyczne maja pracownicy doradztwa rolniczego. Jakoś to oni, nie leśnicy czy inni kominiarze, zajmują się szacowaniem klęskowym. Czym się różni take szacowanie od szacowania szkód łowieckich? W jednym i drugim występuje ubytek plonu, tylko sprawca jest inny. Żeby znowu nie było, że chcieliśmy dobrze, a wyszła kupa.
 2. 3 likei
  Z okazji Świąt: @jarkiemu -szybkiej i drogiej sprzedaży grochu @miwigosowi wielkopolskiej potęgi ichwały @lokizomowi wzrostu cen i braku ASFu @arszczecin-koszalińskiej suszy @Mareckiemu-odwodnienia pola @bartsowi-jednego ziarka na jeden hektar @R-w-super porad,z których wszyscy korzystamy @ikcomasowi-ujarzmienia pomoru i polityków nie tylko na białostockiem @witch5owi-udanej uprawy bezorkowej wreszcie @wszystkim wytrzymania na forum z @Pałuczanin81 WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
 3. 3 likei
  Też wyznaję taką zasadę . A tym co rozczulają się nad "dniem świętym" można przypomnieć że na początku była nim sobota . Kilkaset lat później zebranie gości w sukienkach zwane soborem zdecydowało że jednak niedziela . Skąd wiadomo że Najwyższemu to pasuje ? Bo nam powiedzieli , ale mówili też że ziemia jest płaska i w centrum wszechświata . Więc ... ?
 4. 2 likei
  Opracowanie własne na podstawie Agrar Gmbh.
 5. 2 likei
 6. 2 likei
  Ja jestem na NIE. Odwołanie do nadleśniczego, to jakbym się odwołał do drugiego koła. A czemu? Bo mój nadleśniczy jest aktywnym myśliwym. Więc jak mam się do niego odwołać? Odwołanie musi być do kogoś bezstronnego. Że wojewoda kosztuje, to wiem. Ale nasze szkody również nas kosztują. Niech wojewoda podniesie tenutę na wyrównanie kosztów. Ale odwołanie nie może być do nikogo w jakikolwiek sposób związanego z łowiectwem.
 7. 2 likei
  Marecki. Szacowania szkód przez wojewodę jest bardzo kosztochlonne, a problemowych szacowan jest ile? 5 %, 10% niech będzie 20. Dzisiejsze koło vs rolnik w mojej ocenie ok, pod warunkiem że istnieje możliwość szacowania odwoławczego, ok może być przedstawiciel skarbu państwa wojewoda. Dziś za szkody wyrządzone przez sierpniowy huragan szacowal wojewoda przez ODR. Nie widzę problemu. Szacowanie przez gminę powoduje przeniesienie kosztów ze skarbu państwa na rzecz samorządu gminnego. Ile te budżety wytrzymają? Ważne aby odwolawczego nie szacowali myśliwce. Marecki, uwierz ze naprawdę słuchali głosów strony społecznej. Dziś na farmerze pojawił się art że zmian nie ma. Dotyczy to podkomisji. Podkomisja skończyła projekt prof Szyszki, tam nie ma zmian, ale ona musiała zakończyć istnienie. Teraz będą obradowaly połączone komisje rolnictwa i środowiska, będą zmiany. Proponowane przez ministerstwo środowiska wrzuciłem w nocy w linku. Jest postęp. Będziesz mógł wyłączyć obwód przy udziale notariusza, nie trzeba sądu, itp. Najgorsze ze nie ma reprezentacji rolników w pracach. Ostatnio był Izdebski, posiedzial chwilę i poszedł. Było kilku podlasiakow, kilku z mazowieckiego i 2 od nas. Ale mam do was prośbę. Piszcie czy wam się szacowanie odwolawcze dokonywane przez nadlesniczego podoba czy nie. Molestujemy masę posłów, od prawa do prawa, tylko z tymi od koniczyny nie siadziemy do stołu, i potrzebny jest głos rolników. Każdy z nas miał większe lub mniejsze doświadczenie że szkodami, każdy głos jest cenny.
 8. 2 likei
 9. 2 likei
  Na sam początek ;)
 10. 2 likei
  Zacznę: (choć,jak tak dalej będzie-założę drugi profil będę pisał sam ze sobą) Rok trudny do podsumowania: -znów najlepiej wypadł burak cukrowy,rzepak mikroelementów z oprysku nie zaznał plon na całości 2,6t-cena w depozycie minus 20 zł względem żniw(22.12) pierwsze podejście do uprawy bezorkowej porażka- choć rok należy dzielić tu do i od 11 sierpnia jęczmień gnój,pszenica z chwastem inne sukcesy to chyba:mej ciekawości dzięki "solidarności rolników" uległ Pan Moderator(Jestem pełen podziwu: "Jak dbasz tak SIĘ masz" faktycznie produkcja zwierzęca źle wpływa na cerę) Może z tej przyczyny nie będzie to ostatni post na tym forum? Od października jestem szczęśliwym beneficjentem 5x500+, ponadto 2/3 dochodu nie stanowiły wpływy z gospodarstwa tylko mopsy,ubezpieczenia,de minimis itp.czyli mój IDEAŁ SIĘGNĄŁ BRUKU ale "Dopóki jest nadzieja,wszystko można zacząć od nowa" DO SIEGO ROKU!
 11. 2 likei
  Pada deszczyk pada,jest to rodzaj mżawki, raz spadnie na ziemię, a raz na truskawki... :)
 12. 2 likei
  @agromatik-Wersja rozbudowana o świateczny gratis obejmuje ursusa C-45!
 13. 2 likei
  Zawsze byłem ale to może być za mało. Koniecznie jeszcze szczescie trzeba mieć po swojej stronie
 14. 2 likei
  mogę skontaktować facet udziela instruktażu jak robić ścieżki technologiczne
 15. 2 likei
  ... sadzenie zakończone, dużo tego nowego nasadzenia nie ma bo raptem 28 arów i w zasadzie 99% tego do dalej Dukat...teraz żeby tylko przezimowały ...a zapisy na zbiory tych starszych już przyjmuję... jakby ktoś się chciał zrelaksować przy zbieraniu truskawek to zapraszam, zaczniemy pewnie jakoś na początku czerwca (przy dużej liczbie chętnych możliwość podziału na turnusy)... :)
 16. 2 likei
  U mnie hondia wyszła 8,5 tony z hektara
 17. 2 likei
  Deszcz ewidentnie mu służy. Najprzyjemniejsze zboże dla oka
 18. 2 likei
  Prognoza na nadchodzący długi weekend:
 19. 2 likei
 20. 2 likei
  Ja kieruje się zasadą 10-15 kg S (czystej siarki) na spodziewaną tonę nasion. Ile osiągacie i jakie gleby macie to dobrze się orientujecie, dlatego macie pewną możliwość korekty tej dawki. Mi dodatkowo w rzepak udaje się wcisnąć ponad 10 kg S przez liść. W przypadku kiedy mamy już kwiecień to nie oszukujmy się, pod korzeń jak ktoś nie zrobił nawożenia siarką gleby w lutym/początek marca to za późno żeby zasilić w pełni nawożeniem kizerytem. Efektywność przez liść jest większa, pamiętając o tym że siarka nie przemieszcza się w dół rośliny. Dlatego dolistnie to tylko ekstra dodatek poprawiający przemiany azotu w części nadziemnej (ile rzepak buduje masy nadziemnej...) Rzepak grzeję 250 kg Kizerytu (50S) a później jazda z siedmiowodnym siarczanem magnezu. Plony do 5 t w latach kiedy w miarę się ułoży, średnio to 4 - 4,5
 21. 1 like
  @arszczecin Oderwany od rzeczywistości jesteś widzę, im więcej jeździsz do Wawy tym bardziej wierzysz w ich pozorowane dzialania. W sąsiednich krajach już prawie dzikow nie ma a u Nas jakby komuś zależało naprawde to by była specustawa i pół roku dzikow nie ma a nie że minęło 5 lat i jest tak samo jak było, nawet gorzej bo doszły obowiązki na rolnikow
 22. 1 like
  Potwierdzam, dzisiaj minus 18, pszenicę widać spod śniegu ale czy jest 3 cm? chyba mniej góra 1cm, rzepak trochę zatrzymał liśćmi tam jest więcej, aaa śpię spokojnie bo nie mam kilimanjaro
 23. 1 like
  Dziś ZAPUSTY lub jak kto woli czwartek TŁUSTY.. tradycyjne pączki,chrusty-czy jakieś regionalne CUDA na obżarstwo? "Kto w Tłusty Czwartek nie zje pączków kopy,temu myszy zniszczą pole i będzie miał pustki w stodole"
 24. 1 like
  Wszystkim nam się wydaje że jesteśmy niezniszczalni i niezastąpieni a tu zoonk . Chyba byłem niegrzeczny bo Mikołaj przyniósł mi nieciekawy prezent na święta , życzenia zdrowia też się nie sprawdziły i szykuje się pobyt na białej sali . Robi się problem choćby tak prozaiczny jak obsługa sterownika w piecu . Tak że warto emerytowi lub żonie przeprowadzić szkolenie z obsługi .
 25. 1 like
  Warchlaka kupuje za gotówkę,odbiorca tucznika tylko mi wyszukał dostawcę. Komponenty w kredycie bez % jeśli się wyrobie w 120 dniach+usługa śrutowania i mieszania 50 zl/T
 26. 1 like
  Niech się zmieni prezes i kot, to więcej dobrych zmian nie potrzebuję.
 27. 1 like
  Pałuczak kalendarz to jedno a 321 rok naszej ery i cesarz Konstanty to drugie . Dyskusja o teologii ma to do siebie że prędzej czy później nazwą cię albo żydem albo ateistą więc dajmy spokój i cieszmy bo zapowiada się piękna słoneczna niedziela . Wybrał bym się chętnie na spacer do lasu tylko strach żeby mnie jakiś skacowany myśliwy nie odstrzelił . w ramach walki z ASyfem oczywiście .
 28. 1 like
  Następny będzie orkan Jarosław(wg twojapogoda.pl) ..u nas Pan Moderator zdmuchnie @Ubezpieczenia Pocztowe na początek :)
 29. 1 like
  Dziś dałem sobie czas i wykopałem kilkanaście roślin zwykle atrakcyjnych i na górkach Zostały dokładnie wypłukane żeby było widać korzeń naprawdę jest dobrze Można znaleźć rośliny z objawami żerowania śmietki ale sporadycznie i bez żywych larw co mnie bardzo cieszy Myślę że strzelanie na oślep dało pozytywne efekty mówiąc wprost uczymy się Raczej nie jest to przypadek bo zagrożenie było ogromne i obyło się bez dupontowych kombinacji
 30. 1 like
  ... no w tym roku niestety na malinie nie dało się zarobić - pogoda zrobiła swoje... ale truskawki jak najbardziej się udały... u mnie taka dywersyfikacja produkcji (truskawki, maliny letnie, maliny jesienne) pozwala lepiej rozłożyć pracę w sezonie i większe bezpieczeństwo ekonomiczne - ten rok to dobrze pokazał, truskawki się udały a maliny niestety nie... ale nie ma co płakać jutro będzie lepiej :)
 31. 1 like
  Człowieku, gdzie Ty tu jakiś zajob widzisz? W kapciach do obory, siądzie se z jasnym naprzeciwko buca i gada, że ciężko robi :p
 32. 1 like
  Dobra to z grubej rury ja NIE jestem pełen podziwu Czy ta pani sołtys też tak walczyła gdy wybijali WSZYSTKIM sąsiadom ?? Czy teraz się obudziła bo przyszli do ostatniej chlewni ?? Czy wójt i radny powiatowy wcześniej też tak walczyli ?? A może zabolało bo dotknęło kasty rządzącej ? Wybaczcie że piszę to w stylu ś.p.Andrzeja Jasne że w solidarności siłą ale kiedy jak już tam nie ma nic Związki to jak Kolega wyżej do likwidacji WSZYSTKIE W tym pięknym kraju nie ma związkiem to są przedsionki partii politycznych
 33. 1 like
  Pogoda nie pozwala nic robić to można pożytecznie wykorzystać czas
 34. 1 like
  @witch5 w takim przypadku mieszam wszystko razem i robię próbę
 35. 1 like
  Siła kiełkowania dużo zmienia, sprawdź sam na dole strony https://www.kws.pl/aw/poland/Produkty/Rzepak/~zun
 36. 1 like
  W weekend spadło 35, pozwoliło popracować trochę na polu
 37. 1 like
  U mnie skagen 9.5t a kilimanjaro 6.9 t/ha.
 38. 1 like
  Szybko robisz się rolnikiem z prawdziwego zdarzenia :)
 39. 1 like
  Panowie rzepaki sklejam od kilku lat. Właściwie najpierw sklejanie w fazie elastycznej łuszczyny, a tydzień przed zbiorem desykacja. I doświadczenie podpowiada mi, że chyba od tego roku nie będzie u mnie sklejania. Dlatego, że jak nic się z pogodą nie dzieje to raps spokojnie, jak koledzy wyżej piszą, ustoi do września, natomiast przy gradobiciu i tak sklejanie nie pomoże, co również doświadczyłem na własnej skórze. Może ktoś ma jakieś inne ciekawe doświadczenia ze sklejaczami?
 40. 1 like
  Z początkiem kwitnienia tak twierdzi dr Bruderek, wtedy jest infekcja fuzariozy, pszenicę można pryskać w czasie kwitnienia bo gdy wychodzą pylniki to już jest w środku zapylona, żyta nie można i pszenżyt żytopodobnych bo one pylą na zewnątrz
 41. 1 like
  Rapool jako jedyna firma zagraniczna robi doświadczenia/ tworzenie nowych odmian w Polsce powtórzę się w naszych warunkach klimatycznych. A wystarczy sobie po patrzyć za okna jak jest; jak nie Angielskie lato 3 lata temu to Rosyjskie susza 2 a w tym Skandynawska wiosna. Wyniki COBORU z 2016 również coś mówią na pierwszych sześć miejsc wśród odmian mieszańcowych trzy należą do Rapoolu
 42. 1 like
  Ale wy nienasyceni tymi opadami,wszyscy mają V kl ziemi
 43. 1 like
  Ja Już chyba wolałem tego słodyszka co wpierda... mi rzepak jak opętany. Za kaczora to nawet on wyemigrował z tego kraju.
 44. 1 like
  Ja nadal proszę o deszcz niby często popaduje ale po 2mm tyle żeby zje.ać robotę
 45. 1 like
  ooo, i właśnie dla takich słów uznania chce mi się to robić, to dodaje morale i utwierdza w przekonaniu, że to co robisz nie idzie w gwizdek, może nie uwierzycie ale przeczytałem wszystkie tematy i wszystkie posty
 46. 1 like
  Niestety po wykonaniu zabiegu zainfekowana tkanka nie stanie się soczyście zielona . To tak nie działa . To co było porażone chociaż tego pozornie nie widać musi obumrzeć . Zabieg co najważniejsze nie pozwoli się dziadostwu rozwijać i rozprzestrzeniać .
 47. 1 like
  Daje note 10/10 ;) Widać że niczego mu nie brakuje i obsada super. U mnie niestety rzepak za gęsty, do groma samosiewów.
 48. 1 like
  Ceny nawozów w porównaniu z naszymi produktami już tak dobrze NIE wyglądają
 49. 1 like
  http://www.krir.pl/2014-01-03-03-24-03/pozostale/4894-pzl-w-sprawie-problemow-zgloszonych-przez-krir W związku z dyskusją, która odbyła się 1 marca 2017 r. podczas spotkania Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska Andrzeja Koniecznego i Podsekretarza Stanu Andrzeja Szweda-Lewandowskiego z przedstawicielami izb rolniczych, Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego, Zarząd Główny PZŁ wystosował pismo do łowczych okręgowych, w którym przedstawił problemy zgłoszone podczas tego spotkania i wezwał zarządy okręgowe PZŁ do podjęcia działań w celu naprawy zaistniałej sytuacji. W piśmie wymieniono problemy zgłaszane przez przedstawicieli izb rolniczych w trzech grupach tematycznych: 1)Szkody łowieckie: - niewłaściwe traktowanie poszkodowanych rolników przez myśliwych, - brak współpracy z rolnikami i samorządami w zakresie przeciwdziałania szkodom łowieckim, - brak myśliwych terenowych, którzy mogą doraźnie współdziałać z rolnikami w zakresie przeciwdziałania szkodom powodowanym przez zwierzynę grubą, - usilne próby wykorzystywania nieznajomości prawa przez poszkodowanych rolników przez niektóre koła łowieckie, - w wielu zgłaszanych postulatach przez Izby Rolnicze przewija się temat arogancji kół towieckich i ich członków w zakresie zgłaszania i szacowania szkód łowieckich, - w przypadkach konfliktowych wskazane byłyby mediacje oraz etyczne i godne reprezentowanie Polskiego Związku Łowieckiego. 2)Opiniowanie umów dzierżawy i współpraca Izb Rolniczych z ZO PZŁ: - Zarządy Okręgowe PZŁ powinny nawiązać współpracę z właściwymi wojewódzkimi i powiatowymi Izbami Rolnym w zakresie opiniowania umów dzierżawy dla kół łowieckich oraz minimalizowaniu konfliktów powstałych na styku koło łowieckie rolnik z uwagi na szkody wyrządzane w plodach i uprawach rolnych przez zwierzynę, - Zarządy Okręgowe PZŁ powinny współpracować z Izbami Rolnymi w zakresie inwentaryzacji zwierzyny poprzez zapraszanie przedstawicieli tej instytucji do udziału w inwentaryzacji zwierzyny oraz na spotkania z kołami łowieckimi, - Zarządy Okręgowe PZŁ w związku z obowiązkiem wydawania opinii dla poszczególnych kół łowieckich powinny przekazywać niezbędne informacje dotyczące dzierżawców i obwodów łowieckich na wniosek Izb Rolniczych, - Zarządy Okręgowe PZŁ powinny w ramach nadzoru sprawował kontrolę nad współpracą kół łowieckich z rolnikami oraz weryfikować udział przedstawicieli kół w spotkaniach z samorządami i rolnikami. 3)Gospodarowanie populacjami zwierzyny: - brak przejrzystości w zakresie wykonywania inwentaryzacji zwierzyny przez dzierżawców i zarządców obwodów łowieckich — brak współpracy z Izbami Rolnymi, - znaczący i stały wzrost populacji jeleniowatych oraz dzika powoduje szkody łowieckie na poziomie, który niejednokrotnie doprowadza gospodarstwa do upadku, - wskazane byłoby zmniejszenie liczebności jeleniowatych na terenie woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, - populacja dzika na skutek występowania afrykańskiego pomoru świń jest objęta kontrolą, a planowana dalsza redukcja tego gatunku powinna doprowadzić do osiągniecia zagęszczenia na poziomie nieprzekraczającym 0,5 osobnika/1 km2. Dalej w piśmie PZŁ czytamy: Najczęściej padającym zarzutem w stosunku do kół łowieckich jest niewywiązywanie się w petni z obowiązków nałożonych na kota ( ale żeby Panie Szmulewicz aż tak w d..ę prezesowi wchodzić???) w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 marca w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych. Kołom łowieckim zarzuca się m.in. nieterminowe podejmowanie szacowania szkód, uchylanie się od odbioru zawiadomienia o wystąpieniu szkody, nieterminowe wypłaty odszkodowań, niewłaściwe oszacowanie wysokości szkody. Podczas spotkania zaznaczono, że dzierżawcy obwodu celowo czekają na błąd rolnika podczas zgłaszania czy oględzin szkody by odszkodowanie nie zostalo wypłacone lub wysokość odszkodowania była zaniżona. Takie niezgodne ze standardami etyki członka Polskiego Związku Łowieckiego zachowanie wpływa na negatywne postrzeganie myśliwego nie tylko przez rolników, ale i przez resztę społeczeństwa. Zarząd Główny PZŁ zwraca się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na konieczność prowadzenia dobrych praktyk przy likwidacji szkód łowieckich. Przestrzeganie procedur szacowania szkód łowieckich jest obowiązkiem szacującego zawartym w powyższym rozporządzeniu. Naruszanie procedur przy szacowaniu szkód łowieckich przez myśliwych działa na szkodę wizerunku polskiego łowiectwa. Na niewłaściwym postępowaniu jednostek traci nie tylko konkretne koło towieckie, a wszyscy polscy myśliwi; Krajowa Rada Izb Rolniczych upatruje przyczynę dużych szkód łowieckich oraz wysokich stanów zwierzyny, w braku miejscowych myśliwych w poszczególnych obwodach, którzy mogliby intensyfikować działania zmierzające do wykonania planu łowieckiego zwierzyny grubej oraz podejmować akcje pilnowania upraw rolnych w celu zminimalizowania szkód. W opinii KRIR dobrze widziane byłoby zwiększenie liczby miejscowych myśliwych, znających daną społeczność, którzy mogliby przyczynić się do polepszenia stosunków pomiędzy kołem łowieckim, a rolnikami;
 50. 1 like
  Zakładasz takową plantacje i jak już podrośnie, to działalność zgłaszasz na lokalnym posterunku policji. Panowie, lub panie w mundurach bardzo miło Cie obsłużą, oraz skontrolują warunki w jakich takowa plantacja jest utrzymywana. Wszystkie papiery i tym podobne wypełnią za ciebie. Tobie pozostanie tylko je podpisać. Bonus jaki dodatkowo dostaniesz to darmowy wikt i opierunek oraz dach nad głowa za frii, niestety na czas określony. Jedyna niedogodność, to może się trafić niewyżyty i namolny współlokator.
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+01:00