Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje najbardziej lubianą zawartość od 28.12.2011 we wszystkich miejscach

 1. 4 likei
  jak w temacie w kuj-pom paszowa 850-880 netto
 2. 3 likei
  Ten numer z szacowaniem odwoławczym przez nadleśniczego to jakiś niesmaczny żart. KPA i KPC jasno ustalają. że osoba zainteresowana nie może być sędzią we własnej sprawie. Przecież większość leśników należy do PZŁ. Nietrudno będzie o sytuację gdzie nadleśniczy będzie rozpatrywał sprawę odwołania na szacowanie w kole łowieckim, będąc jego szeregowym członkiem lub co gorsza w jego zarządzie. Trudno w tej sytuacji o zachowanie bezstronności. Powstaje kolejny gniot prawny, chyba tylko po to by zaliczyć kolejny temat, niekoniecznie skutecznie. Przy tym rozwiązaniu brać łowiecka dalej będzie nas dymać na szacowaniu i tak naprawdę nie będzie się do kogo odwołać. Po drugie czy naprawdę nie ma lepszych i bardziej zorientowanych fachowców, leśnicy to tacy wszechstronni fachowcy że i na produkcji rolnej też się znają? Przygotowanie merytoryczne i praktyczne maja pracownicy doradztwa rolniczego. Jakoś to oni, nie leśnicy czy inni kominiarze, zajmują się szacowaniem klęskowym. Czym się różni take szacowanie od szacowania szkód łowieckich? W jednym i drugim występuje ubytek plonu, tylko sprawca jest inny. Żeby znowu nie było, że chcieliśmy dobrze, a wyszła kupa.
 3. 3 likei
  Z okazji Świąt: @jarkiemu -szybkiej i drogiej sprzedaży grochu @miwigosowi wielkopolskiej potęgi ichwały @lokizomowi wzrostu cen i braku ASFu @arszczecin-koszalińskiej suszy @Mareckiemu-odwodnienia pola @bartsowi-jednego ziarka na jeden hektar @R-w-super porad,z których wszyscy korzystamy @ikcomasowi-ujarzmienia pomoru i polityków nie tylko na białostockiem @witch5owi-udanej uprawy bezorkowej wreszcie @wszystkim wytrzymania na forum z @Pałuczanin81 WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
 4. 3 likei
  Też wyznaję taką zasadę . A tym co rozczulają się nad "dniem świętym" można przypomnieć że na początku była nim sobota . Kilkaset lat później zebranie gości w sukienkach zwane soborem zdecydowało że jednak niedziela . Skąd wiadomo że Najwyższemu to pasuje ? Bo nam powiedzieli , ale mówili też że ziemia jest płaska i w centrum wszechświata . Więc ... ?
 5. 3 likei
  piszcie bo to teraz temat trudny ale na czasie >:(
 6. 2 likei
  Opracowanie własne na podstawie Agrar Gmbh.
 7. 2 likei
 8. 2 likei
  Ja jestem na NIE. Odwołanie do nadleśniczego, to jakbym się odwołał do drugiego koła. A czemu? Bo mój nadleśniczy jest aktywnym myśliwym. Więc jak mam się do niego odwołać? Odwołanie musi być do kogoś bezstronnego. Że wojewoda kosztuje, to wiem. Ale nasze szkody również nas kosztują. Niech wojewoda podniesie tenutę na wyrównanie kosztów. Ale odwołanie nie może być do nikogo w jakikolwiek sposób związanego z łowiectwem.
 9. 2 likei
  Marecki. Szacowania szkód przez wojewodę jest bardzo kosztochlonne, a problemowych szacowan jest ile? 5 %, 10% niech będzie 20. Dzisiejsze koło vs rolnik w mojej ocenie ok, pod warunkiem że istnieje możliwość szacowania odwoławczego, ok może być przedstawiciel skarbu państwa wojewoda. Dziś za szkody wyrządzone przez sierpniowy huragan szacowal wojewoda przez ODR. Nie widzę problemu. Szacowanie przez gminę powoduje przeniesienie kosztów ze skarbu państwa na rzecz samorządu gminnego. Ile te budżety wytrzymają? Ważne aby odwolawczego nie szacowali myśliwce. Marecki, uwierz ze naprawdę słuchali głosów strony społecznej. Dziś na farmerze pojawił się art że zmian nie ma. Dotyczy to podkomisji. Podkomisja skończyła projekt prof Szyszki, tam nie ma zmian, ale ona musiała zakończyć istnienie. Teraz będą obradowaly połączone komisje rolnictwa i środowiska, będą zmiany. Proponowane przez ministerstwo środowiska wrzuciłem w nocy w linku. Jest postęp. Będziesz mógł wyłączyć obwód przy udziale notariusza, nie trzeba sądu, itp. Najgorsze ze nie ma reprezentacji rolników w pracach. Ostatnio był Izdebski, posiedzial chwilę i poszedł. Było kilku podlasiakow, kilku z mazowieckiego i 2 od nas. Ale mam do was prośbę. Piszcie czy wam się szacowanie odwolawcze dokonywane przez nadlesniczego podoba czy nie. Molestujemy masę posłów, od prawa do prawa, tylko z tymi od koniczyny nie siadziemy do stołu, i potrzebny jest głos rolników. Każdy z nas miał większe lub mniejsze doświadczenie że szkodami, każdy głos jest cenny.
 10. 2 likei
 11. 2 likei
  Na sam początek ;)
 12. 2 likei
  Zacznę: (choć,jak tak dalej będzie-założę drugi profil będę pisał sam ze sobą) Rok trudny do podsumowania: -znów najlepiej wypadł burak cukrowy,rzepak mikroelementów z oprysku nie zaznał plon na całości 2,6t-cena w depozycie minus 20 zł względem żniw(22.12) pierwsze podejście do uprawy bezorkowej porażka- choć rok należy dzielić tu do i od 11 sierpnia jęczmień gnój,pszenica z chwastem inne sukcesy to chyba:mej ciekawości dzięki "solidarności rolników" uległ Pan Moderator(Jestem pełen podziwu: "Jak dbasz tak SIĘ masz" faktycznie produkcja zwierzęca źle wpływa na cerę) Może z tej przyczyny nie będzie to ostatni post na tym forum? Od października jestem szczęśliwym beneficjentem 5x500+, ponadto 2/3 dochodu nie stanowiły wpływy z gospodarstwa tylko mopsy,ubezpieczenia,de minimis itp.czyli mój IDEAŁ SIĘGNĄŁ BRUKU ale "Dopóki jest nadzieja,wszystko można zacząć od nowa" DO SIEGO ROKU!
 13. 2 likei
  Pada deszczyk pada,jest to rodzaj mżawki, raz spadnie na ziemię, a raz na truskawki... :)
 14. 2 likei
  @agromatik-Wersja rozbudowana o świateczny gratis obejmuje ursusa C-45!
 15. 2 likei
  Zawsze byłem ale to może być za mało. Koniecznie jeszcze szczescie trzeba mieć po swojej stronie
 16. 2 likei
  mogę skontaktować facet udziela instruktażu jak robić ścieżki technologiczne
 17. 2 likei
  ... sadzenie zakończone, dużo tego nowego nasadzenia nie ma bo raptem 28 arów i w zasadzie 99% tego do dalej Dukat...teraz żeby tylko przezimowały ...a zapisy na zbiory tych starszych już przyjmuję... jakby ktoś się chciał zrelaksować przy zbieraniu truskawek to zapraszam, zaczniemy pewnie jakoś na początku czerwca (przy dużej liczbie chętnych możliwość podziału na turnusy)... :)
 18. 2 likei
  U mnie hondia wyszła 8,5 tony z hektara
 19. 2 likei
  Deszcz ewidentnie mu służy. Najprzyjemniejsze zboże dla oka
 20. 2 likei
  Prognoza na nadchodzący długi weekend:
 21. 2 likei
 22. 2 likei
  Ja kieruje się zasadą 10-15 kg S (czystej siarki) na spodziewaną tonę nasion. Ile osiągacie i jakie gleby macie to dobrze się orientujecie, dlatego macie pewną możliwość korekty tej dawki. Mi dodatkowo w rzepak udaje się wcisnąć ponad 10 kg S przez liść. W przypadku kiedy mamy już kwiecień to nie oszukujmy się, pod korzeń jak ktoś nie zrobił nawożenia siarką gleby w lutym/początek marca to za późno żeby zasilić w pełni nawożeniem kizerytem. Efektywność przez liść jest większa, pamiętając o tym że siarka nie przemieszcza się w dół rośliny. Dlatego dolistnie to tylko ekstra dodatek poprawiający przemiany azotu w części nadziemnej (ile rzepak buduje masy nadziemnej...) Rzepak grzeję 250 kg Kizerytu (50S) a później jazda z siedmiowodnym siarczanem magnezu. Plony do 5 t w latach kiedy w miarę się ułoży, średnio to 4 - 4,5
 23. 2 likei
  @jarki Masz rację z ta bezorkowa, wprawdzie u mnie dopiero 2-4 lata w zależności od pól, ale chyba dlatego tak dobrze można u mnie w tym roku wjechać na wiosne. Tak sobie czytam tam i tu i może wcale źle wam to nie wyjdzie jak macie dobrze rozwinięte rzepaki a nie podaliscie jeszcze pierwszej dawki azotu. Może ogólnie za dużo dajemy na 1 strzał i za bardzo się potem robi kapusta kosztem pakow , a późniejsze rozgalezienia są redukowane. Piszą nawet ze w takich rzepakach wystarczy 40-60N na I strzał. Co o tym myślicie?
 24. 2 likei
  Ja po dzisiejszej ulewie to co najwyżej na boso mogę wejść w pole żeby butów nie po gubić i żaden rozkład masy ani ścieżki technologiczne nie pomogą.
 25. 2 likei
 26. 2 likei
  To mi pachnie jakąś putinowską duktaturą (koszalin to chyba nie daleko)
 27. 2 likei
  No i doigrałeś się,już nie jesteś bosem ha ha ha Jutro moja kolej składam swoją kandydaturę ;)
 28. 2 likei
  Popieram,on władzy ubliża ha ha
 29. 2 likei
  Albo niech mu wpiszą sołtys, wszuscy się pchają na stołki a użytkownikó niedługo zabraknie.
 30. 2 likei
  Wiec gdzie wersja na androida? Awatar musiałem też jeszcze raz ustawiać,dobrze że na nowo nie trzeba było się rejestrować.
 31. 2 likei
  Na kąpie śmiga poza nawet dobrze. Ale niastety więcej korzystam z tel. A tu nawet emoi nie mogę wstawić bo blokują mi wysłanie posta.
 32. 2 likei
  Jak się zaznacza lubię to , próbuję a nie zaznacza Dzięki za podpowiedz . Hmm; widzę że zaznaczyłeś. ale jak? bo nie jestem pewny. 07-04-15r
 33. 2 likei
  W ostatnim Chów i Hodowla Bydła, prof Kowalski wyraźnie określił, że minimalna ilość CFU ( lub jak na niektórych pisze jtk - jednostek tworzących kolonię) powinno się zaaplikować minimum 1*10^5 / gram zakiszanej masy. Najlepiej jak by to był inokulant bakteryjno-enzymatyczny. To jaki wybierzesz to tylko sprawa koncentracji. Jak to wyliczyć to już druga sprawa. Na ppr.pl był taki link. Bez większych problemów można powiedzieć który jest dobrym a który nie ( lub inaczej kto nas naciąga na kasę) http://www.przeklej.pl/plik/v1-2-exe-002ar79tp32a
 34. 1 like
 35. 1 like
  @sapek Mogę Ci powiedzieć że jeśli kobieta słucha choć trochę co mówisz Może dać wiele rad w kwestii rolnictwa a Twoje zdziwienie będzie ogromne Zwyczajnie chłodnym okiem na to spojrzy i człowieka uspokoi
 36. 1 like
  ... cyfra wieku... gdzie tam ja i dzieci wystarczy że sąsiadka z bachorami czasem przychodzi...:)
 37. 1 like
  @Pałuczanin81 tak, Dzięki @jarki za udowodnienie o co w tym wszystkim chodzi. Odkrycie Ameryki ;))
 38. 1 like
  Niestety po wykonaniu zabiegu zainfekowana tkanka nie stanie się soczyście zielona . To tak nie działa . To co było porażone chociaż tego pozornie nie widać musi obumrzeć . Zabieg co najważniejsze nie pozwoli się dziadostwu rozwijać i rozprzestrzeniać .
 39. 1 like
  rzepak łączna dawka N 200kg (jesień 10kg z wieloskładnika wiosna 20 z siarczanu i 170 saletra)
 40. 1 like
  Na tonę korzeni (netto) w resztkach pozostaje: 2,5-3 kg N, 0,7-0,8 kg P2O5, 4,5 kg K2O, 0,7 kg MgO, 0,3-0,4 kg S Tak się mną sugerujecie, przypominam że moja reputacja tutaj wynosi całe zero xD
 41. 1 like
  3 a ponad 5 to chyba warto inwestować JARKI ojciec siał już na początku lat 70 ,był koszony snopowiązałką,wyobrażacie sobie jak to była robota,a słodyszek był zbierany płachtą umaczaną w melasie
 42. 1 like
  No tak dlatego ja nie sieje azotowych z dodatkami(polifoska21 czy saletrosan)tylko sam to mieszam np. w tym roku poszła saletra 400kg+siarczan magnezu 200kg. i na pszenice pójdzie to samo(w innych proporcjach oczywiście) jeśli tylko będę mógł wiechać. Ale są i tacy co wcale nie sieją S o innych rzeczach nawet nie słyszeli ochrona też ograniczona do minimum i też podobno ponad 3t zbierają
 43. 1 like
 44. 1 like
  Widzę że masz ewidentnie złe wspomnienia z Kizerytem, policz cenę składników, jak Ci pasuje to bierz :) Nie ma takiej siły żeby rolnika przekonać jak się uprze, argumentów można mnożyć w każdą stronę. Z ciekawości napisz proszę jaka jest różnica w cenie kilograma magnezu.
 45. 1 like
  Uczelnia swoje a chłop swoje . Najlepszy jest efekt psychologiczny tzn. jeśli uda się nam trafić z saletrą przed deszczem zanim sąsiad ogarnie temat to nie zdążysz zjechać z pola z rozsiewaczem a jemu już wydaje się że pszeniczka koloru nabrała :)
 46. 1 like
  @lokizom, nie gadam z Tobą. :P Kolejny raz u mnie pada, a Ty w tym czasie jedziesz w rzepak. Jeszcze jeden taki numer i się nie bawię. :P
 47. 1 like
  Jak duża jest skuteczność spraw sądowych na naszą korzyść.
 48. 1 like
  @jarek455 dostajesz honorowy tytuł górnika roku. Sprawdź datę posta do którego się czepiasz, było minęło i to dawno.
 49. 1 like
  Niebawem marsz gwiaździsty na Warszawę. @arszczecin, będzie okazja żeby się spotkać ;) , z dwóch krańców Polski i z dwóch różnych światów.
 50. 1 like
  Twoje stado zarodowe:)))?
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+01:00